Sulge

Miina Pärn ♀

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (9)

 • DELTA. Hobusepea galeriis avatakse Johannes Säre isikunäitus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 15:02 Täpne kuupäev: 23. nov 2017
  Autor: Miina Pärn
  Homme avatakse Hobusepea galeriis Johannes Säre isikunäitus, mis tõukub argihetkedest, mis on inimese poolt tekitatud, kuid sealjuures kohe ka hüljatud. Uues videoinstallatsioonis on oluline roll Eesti Riiklikul Sümfooniaorkestril ning Richard Wagneri muusikal. Stuudios on kunstnik Johannes Säre ning näituse kuraator Siim Preiman.
 • DELTA. Anu Raud. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 53:05 Täpne kuupäev: 24. dets 2017
  Autor: Miina Pärn
  Jõululaupäeval on saatekülaline vaibakunstnik Anu Raud, kellega kõneleme tema esivanemate talust Viljandimaal Käärikul, Heimtali talumuuseumi rõõmudest ning lugudest, mis on aastate jooksul vaipadesse kootud. Küsib Miina Pärn. Muusika: * Argo Vals - VGC (Viljandi Guitar Trio, Karl Petti) * Maarja Nuut / rahvaluule - Veere, veere päevakene (Maarja Nuut) * Mart Saar / Folkloor - Miks sa nutad, tammekene? (Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Mikk Üleoja)
 • DELTA. ERMis avati Anu Raua ülevaatenäitus "Isamaastikud". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 27:15 Täpne kuupäev: 17. aprill 2018
  Autor: Miina Pärn
  Anu Raua näitus "Isamaastikud" ERMis. Eesti Rahva Muuseumis avati Anu Raua ülevaatenäitus "Isamaastikud", kus on eksponeeritud tekstiilikunstniku vaibad alates tema 1968. aasta lõputööst kuni uhiuute taiesteni. Anu Raud viib raadiokuulajad mõttelisele jalutuskäigule ning räägib muuhulgas ka sellest, miks tuleb tal iga kümne aasta tagant ÜRO peaassamblees eesti rahvariide seelikuid vahetamas käia. Küsib Miina Pärn. Muusika: * Jaak Johanson - Poolükskõik (Jaak Johanson, Mart Johanson) * Sänni Noormets - Toome helbed (Sänni Noormets)
 • DELTA. Netti Nüganen ja Kadi Estland. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 19:07 Täpne kuupäev: 17. jaan 2019
  Autor: Miina Pärn
  Tartu Kunstimuuseumis Maria-Netti Nüganeni ja Kadi Estlandi duonäitus, millest räägivad autorid.
 • DELTA. Külaline ajaloolane Linda Kaljundi. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 21:20 Täpne kuupäev: 22. jaan 2020
  Autor: Miina Pärn
  Saatekülaline on ajaloolane Linda Kaljundi, kes kõneleb täna õhtul aasta esimeses hõimuklubis soome-ugri rahvaste kujutamisest Vene tsaaririigis. Milline on "vallutaja pilk" soome-ugri identiteedis ja kultuurimälus täna?
 • DELTA. Biotoopia teemaõhtute sarja tutvustavad Peeter Laurits ja Aurora Ruus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 22:50 Täpne kuupäev: 8. dets 2021
  Autor: Miina Pärn
  Biotoopia uus teemaõhtute sari võtab fookusesse looduse ja inimese vahelised suhted. Esimene loeng looduse iseväärtusest toimus koostöös Von Krahli Akadeemiaga 30. novembril ning edaspidi saab vestlusõhtuid kuulata kord kvartalis. Kas ja kuidas on mõtet keskkonnateemadest rääkida ja teha seda mõjusalt? Biotoopia teemaõhtute sarja tutvustavad Peeter Laurits ning filosoofia- ja muusikateaduse tudeng Aurora Ruus.
 • DELTA. Ekspeditsiooni lavastust "Eikellegi kõrb" tutvustavad Jaanika Arum ja Helen Västrik. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 08:51 Täpne kuupäev: 8. dets 2021
  Autor: Miina Pärn
  Ekspeditsiooni lavastust "Eikellegi kõrb" tutvustavad Jaanika Arum ja Helen Västrik. Koos helikunstnik Mari-Liis Rebasega loodud visuaalne ja heliline lavateos sai inspiratsiooni Austraalia laululindudest, kes on liigikaaslaste vähesuse tõttu unustamas oma laulu.
 • DELTA. Tallinna XVIII Graafikatriennaali noortenäitus "Aeglased manöövrid". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 10:21 Täpne kuupäev: 1. märts 2022
  Autor: Miina Pärn
  Tallinna XVIII Graafikatriennaali noortenäitus "Aeglased manöövrid" on avatud Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis. Mille üle valutavad südant noored graafikakunstnikud? Stuudios on näituse kuraatorid Riin Maide ja Brit Kikas.
 • DELTA. Saatekülaline on Anu Raud. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 51:03 Täpne kuupäev: 11. sept 2023
  Autor: Miina Pärn
  Heimtalis, Kääriku talu suures toas, võõrustab meid päikselisel septembripäeval vaibakunstnik Anu Raud, keda võiks tutvustada ka kirjanikuna. Tänavu ilmus tema sulest juba teine raamat – "Hea karjane". Vestleme kirjutamisest, aga muidugi ka kunstniku 80. sünnipäevale pühendatud näitusest, mis tõi sel suvel Heimtalisse 6000 inimest.