Sulge

Marie Pullerits ♀

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (14)

 • DELTA. Kaido Ole näitus "Nogank hoparniis". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2016. Näita seoseid
  Pikkus: 09:47 Täpne kuupäev: 23. dets 2016
  Autor: Marie Pullerits
  Eelmisel nädalal avas Kaido Ole Tallinna Kunstihoones isiknäituse, mida võib pidada tema meistrieksamiks kunstnikuna. Marie Pullerits vestles näituse kuraatori Anneli Porriga ja kunstnik Kaido Olega. Taustal mängib flöödil Tarmo Johannes.
 • DELTA. ERKI Moeshow 30. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 15:28 Täpne kuupäev: 17. mai 2017
  Autor: Marie Pullerits
  Baltikumi suurim ning ainulaadne moe- ja disainitudengitele ning noortele disaineritele suunatud ERKI moeshow tähistab 27. mail oma 30. sünnipäeva. Stuudios on ERKI Moeshow konkursi žüriiliige, EKA Disaini ja rakenduskunsti osakonna juhataja ning moedisaini õppejõud Piret Puppart. Saatejuht Marie Pullerits.
 • DELTA. Külaline: Karl Saks. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 25:11 Täpne kuupäev: 17. mai 2017
  Autor: Marie Pullerits
  Saatekülaline Karl Saks (s 1984) on tunnustatud vabakutseline koreograaf, tantsija ja muusik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti õppe, tegeleb elektroonilise heliloomega artistinime all Cubus Luarvik ning lavastab aktiivselt nii Eestis kui välismaal, osaledes erinevates koostööprojektides. Karli viimane lavastus "Seisund ja disain" sai viimaste eesti teatri aastaauhindade tantsulavastuse laureaadiks. Räägime kuidas, miks ja milliseid seisundeid Karl keha ja heliga disainib.
 • DELTA. Külaline: Mehis Heinsaar. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 26:53 Täpne kuupäev: 24. mai 2017
  Autor: Marie Pullerits
  Mehis Heinsaar on üks auhinnatumaid kaasaegseid eesti kirjanikke, kes viib lugejad maagilise kujundiilmaga sürreaalsetesse maailmadesse. Juba oma esimese jutukoguga "Vanameeste näppaja" pälvis ta 2001. aastal Betti Alveri debüüdiauhinna ning jutukoguga "Härra Pauli kroonikad" Eesti Kultuurkapitali proosaauhinna. Lisaks sellele on Mehis Heinsaar pälvinud kolmel korral Friedebert Tuglase novelliauhinna ning Juhan Liivi luuleauhinna. Millistest mõttetihnikutest tema rikas kujundimaailm võrsub, räägib ta ise saates lähemalt. Saatejuht Marie Pullerits. Muusika: Yann Tierseni "La valse d`Amélie", esitavad Yann Tiersen, Christian Quermalet ja Ensemble Orchestral Synaxis.
 • DELTA. "Mademoiselle X" Kanuti Gildi SAALis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 18:22 Täpne kuupäev: 24. okt 2017
  Autor: Marie Pullerits
  Eeloleval laupäeval, 28. oktoobril, esietendub Kanuti Gildi SAALis noore koreograafi Maria Metsalu soololavastus "Mademoiselle X". Kes on see kõnealune müstiline preili X ning milline maailm laval luuakse, kõneleb koreograaf ise. Kõlab katkend lavastusest.
 • DELTA. Ruslan Stepanov ja Artjom Astrov lavastusest "Невесомость". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 17:58 Täpne kuupäev: 15. jaan 2018
  Autor: Marie Pullerits
  Kanuti Gildi SAALis esietendus möödunud laupäeval eesti koreograaf Ruslan Stepanovi esimene soololavastus "Невесомость", mis vaatleb igavuse tähendust inimliku nähtusena. Stuudios kõnelevad uuslavastusest koreograaf-lavastaja ise ning helikunstnik Artjom Astrov.
 • DELTA. Peeter Laurits. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 16:59 Täpne kuupäev: 9. aprill 2018
  Autor: Marie Pullerits
  Draakoni galeriis avatakse täna fotokunstnik Peeter Lauritsa isikunäitus "Väljasõit". Oma julgelt uuendusliku mõtlemisega ja esteetiliselt tundlikes teostes liigub Peeter Laurits nii ürglooduses kui inimese loodud reaalsuses, mikro- ja makromaailmaruumis. Kunstnik avab stuudios uue näituse tagamaid.
 • Delta: DELTA. KUMU kunstimuuseumis on avatud maalikunstnik Konrad Mägi maastikuvaadete näitus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 25:22 Täpne kuupäev: 27. sept 2018
  Autor: Marie Pullerits
  KUMU kunstimuuseumis on avatud maalikunstnik Konrad Mägi maastikuvaadete näitus, millega paralleelselt toimuvad alanud sügis-talvel ka kuraatoriekskursioonid näituse kuraator Eero Epneriga. Konrad Mägi fenomenist räägivad ja tema teoste väljapanekut tutvustavad kuraator Eero Epner ning kunstiteadlane Eha Komissarov. Saatejuht Marie Pullerits.
 • Delta: DELTA. Homme avatakse Kumu kunstimuuseumis näitus "Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 14:40 Täpne kuupäev: 10. okt 2018
  Autor: Marie Pullerits
  Homme avatakse Kumu kunstimuuseumis näitus "Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis". Välja on pandud Eesti, Läti ja Leedu sümbolistlik kunst alates 19. sajandi lõpust kuni 1930. aastateni. Näituse detaile täpsustab kuraator Liis Pählapuu. Muusika: Viktor Kosenko "Mazurka, Op.3, No.1", esitas Maria Dolnycky.
 • DELTA. Jarõna Ilo isikunäitus "Roosa kapitalismi unelm". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 24:42 Täpne kuupäev: 10. okt 2018
  Autor: Marie Pullerits
  Eile avati Tallinnas kunstnikeruumis Kraam graafiku ja joonistuskunstniku Jarõna Ilo isikunäitus "Roosa kapitalismi unelm", mis annab edasi kunstniku Ida-Ukraina konfliktipiirkonnas kogetud probleemistikku. Kunstnikuga vestleb Marie Pullerits. Muusika: * Viktor Kosenko - Mazurka Op. 3, No.1 (Maria Dolnycky)
 • DELTA. Saatekülaline on kirjanik Mehis Heinsaar. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 22:23 Täpne kuupäev: 8. nov 2018
  Autor: Marie Pullerits
  Mehis Heinsaarel ilmus äsja luulekogu "Pingeväljade aednik". Piilume tema sürreaalsesse kujundiilma ja uue luulekogu tekstiaedadesse. Stuudios on Mehis Heinsaar.
 • DELTA. KUMU kunstimuuseumis avati näitus "Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 26:49 Täpne kuupäev: 6. dets 2018
  Autor: Marie Pullerits
  KUMU kunstimuuseumis avati näitus "Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]", mis avab eesti 1990ndate kunsti süvakihte ja heidab valgust varju jäänud, unustatud ja kultuurimälus isegi kaduma läinud teostele. Stuudios on kuraatorid Eha Komissarov ja Anders Härm.
 • DELTA. Stuudios on maalikunstnik Laurentsius. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 22:40 Täpne kuupäev: 17. dets 2018
  Autor: Marie Pullerits
  Stuudios on maalikunstnik Laurentsius, kell uus isikunäitus "OOOO" avati eelmisel nädalal Tallinnas Vaal Galeriis. Uue näituse mastaapsetes töödes on segunenud akadeemilise maali traditsioon ja popkunst, tugev reaalsustunnetus ning elav kujutlusvõime. Räägime kunstnikuga tema käekirjast ja uuemast loomingust. Saatejuht Marie Pullerits. Muusika: * Thomas Newman - Any Other Name - American Beauty (Original Motion Picture Score) (Thomas Newman)
 • DELTA. KUMU näitus "Sots art ja mood". Liisa Kaljula ja Marit Ilison. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 22:28 Täpne kuupäev: 21. märts 2019
  Autor: Marie Pullerits
  KUMU kunstimuuseumi näitus "Sots art ja mood" toob uudsel moel kokku nõukogude ajast inspireerunud 1970.–1980. aastate sots art kunstivoolu ning 2010. aastate postsovetliku esteetika moekunstis. Nõukogude visuaalkultuurist ainest ammutavate voolude kujunemisloost ühisosadest ja avaldumisest tänases ühiskonnas räägivad näituse kuraator Liisa Kaljula ning kunstnik Marit Ilison.