Sulge

Robert Staak ♂

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (3)

 • DELTA. Peeter Laurits. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 08:04 Täpne kuupäev: 24. märts 2011
  Autor: Robert Staak
  Robert Staak räägib Kiek in de Kökis fotograaf Peeter Lauritsaga tema näitusest.
 • DELTA. Uus film Ülo Soosterist. Marianna Kaat. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 20:27 Täpne kuupäev: 22. okt 2020
  Autor: Robert Staak
  Eile õhtul esilinastus avangardkunsti klassiku Ülo Soosteri elu ja loomingut käsitlev film "Ülo Sooster. Mees, kes kuivatas rätikut tuule käes". Vene režissööri Lilija Vjugina põhjalik ülevaatefilm kunstnikust, kelle surmast möödub 25. oktoobril 50 aastat. Kes oli Ülo Sooster, milline roll on tal Eesti kunstiga ja kuidas film on üles ehitatud? Stuudiokülaline on linateose produtsent Marianna Kaat.
 • DELTA. Juhan Kuusi Dokfoto Keskus esitleb Ungari viie fotomeistri näitust "Inimest peegeldades". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 15:25 Täpne kuupäev: 26. okt 2021
  Autor: Robert Staak
  Juhan Kuusi Dokfoto Keskus esitleb esmakordselt Eestis Ungari Fotomuuseumi kogul põhineva viie fotomeistri näitust "Inimest peegeldades". "Ainult andekusest ei piisa, peate olema ka ungarlane", on öelnud kõige kuulsama Ungari päritolu fotograaf Robert Capa (1913-1954). Kuigi fotolegend mõtles neid sõnu naljana, on selle taga peidus omajagu tõde ning tema töid on näitusel rohkem kui teiste meistrite teoseid. Ühelt poolt on põhjuseks fakt, et fotokeskusele nime andnud Juhan Kuusi jaoks oli just Robert Capa üks tähtsamaid eeskujusid. Teiseks – just Capa näitas fotodel sõda nii lähedalt nagu keegi teine ei olnud seda varem teinud. Seega pani kaasaegsele konflikti-ja sõjafotograafiale aluse just Capa. Näitust kommenteerib Dokfoto Keskuse kuraator Toomas Järvet.