Sulge

Liina Vainumetsa

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (16)

 • DELTA. Märt-Matis Lille teos Trükimuuseumis. ERR arhiiv, 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 05:18 Täpne kuupäev: 11. aprill 2011
  Autor: Liina Vainumetsa
  Helilooja Märt-Matis Lill räägib oma teosest Trükimaastikud, mille esiettekande annab 16. aprillil 2011 Tartu trükimuuseumis Paukenfest Ensemble. Toimetaja Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Pille Johansoni maalinäitus "Pimekohting". ERR arhiiv, 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 09:30 Täpne kuupäev: 25. veeb 2014
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartus Jakobi galeriis on kuni 14. märtsini 2014 avatud Pille Johansoni maalide näitus "Pimekohting". Kunstnikuga vestles Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Voronja galerii avamisest Raul Oreškin ja Kiwa. ERR arhiiv, 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 19:58 Täpne kuupäev: 26. juuni 2014
  Autor: Liina Vainumetsa
  Reedel avatakse Peipsiveerel, Varnja küla kalurimaja paadikuuris suvegalerii Voronja. Esimene näitus "Ajutine valitsus. Nelikend aastat punki" on avatud suve lõpuni. Stuudios on külas galerii asutaja Raul Oreškin ja näituse kuraator Kiwa. Saatejuht Liina Vainumetsa. Muusika: Silver Sepp - Revolutsioon
 • DELTA. Näitus "Sisemine tuli" Tampere majas Tartus. ERR arhiiv, 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 05:57 Täpne kuupäev: 12. jaan 2015
  Autor: Liina Vainumetsa
  Maalinäitusest "Sisemine tuli" räägivad Aleksandr Tishkov ja Jegor Wegner. Saatejuht Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Tartu Kunstimaja näitus "Leegi Vari". ERR arhiiv, 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 12:26 Täpne kuupäev: 28. sept 2015
  Autor: Liina Vainumetsa
  25. septembril avati Tartu Kunstimajas näitus "Leegi Vari". Tallinna Fotokuu raames avatud näitusel esinevad oma loominguga kunstnikud Kirke Kangro ja Tarvo Hanno Varres. Näitusel eksponeeritud teostest räägivad kunstnikud ja galerist Indrek Grigor. Küsib Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Raamat "Unistuste Raadi. Liphartide kunstikogu Eestis". ERR arhiiv, 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 15:47 Täpne kuupäev: 28. dets 2015
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu Ülikool ja Eesti Rahva Muuseum andsid Eesti Teadusfondi kaasabil välja raamatu, mis tutvustab üht omaaegset väärtuslikumat kunstikogu Eestis ning kajastab selle saatust. Raadi mõisnike Liphartide kunstikogu, mis viidi Raadilt ära juba ligemale 100 aastat tagasi, on ikka ja jälle olnud legendide allikaks. Stuudios on külas raamatu "Unistuste Raadi. Liphartide kunstikogu Eestis" vastutav toimetaja Inge Kukk. Saatejuht Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Kunstnik Kärt Summatavet oma näitusest. ERR arhiiv, 2016. Näita seoseid
  Pikkus: 08:31 Täpne kuupäev: 23. veeb 2016
  Autor: Liina Vainumetsa
  Alates 21. veebruarist on Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas võimalik tutvuda Kärt Summataveti näitusega "Traditsioon? Inspiratsioon! Inspiratsiooniallikad ja mälumaastikud", mis on pühendatud meie arhailise kultuuri mentaalsetele süvakihtidele ja hingelistele väärtustele. Intervjuu kujundaja Mae Kivilo ja kunstnikuga (Liina Vainumetsa).
 • DELTA. Hanna-Liis Kont ja Tõnis Tatar Lola Liivatist, abstraktsionismist. ERR arhiiv, 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 21:35 Täpne kuupäev: 2. okt 2018
  Autor: Liina Vainumetsa
  Lola Liivati kunstnikutee ja abstraktse maalikunsti üle üldisemalt arutlevad kunstiteadlased Tõnis Tatar ja Hanna-Liis Kont. Tartu Kunstimuuseumis on kuni jaanuarini kahel korrusel avatud abstraktse maalikunsti elava legendi Lola Liivati loomingu ülevaatenäitus. Väljapanek "Vaimu vastupanu" tutvustab lisaks Liivati pea 70-aastasele kunstnikukarjäärile ka noorema põlvkonna maalikunstnike teoseid. Saatejuht Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Maalija Piret Rohusaar tutvustab oma näitust kannudest ja maalidest. ERR arhiiv, 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 11:50 Täpne kuupäev: 20. märts 2019
  Autor: Liina Vainumetsa
  Maalija Piret Rohusaar tutvustab oma näitust kannudest ja maalidest. Tampere majas Tartus on avatud Piret Rohusaare maalide ja keraamika näitus "Naine ja tema kann". Intervjuus räägib maalikunstnik oma tööprotsessist ja kunstnikuks olemisest. Saatejuht Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Kunstiteadlane Tiiu Talvistu tutvustab maalikunstnik Helle Vahersalu isiknäitust. ERR arhiiv, 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 19:08 Täpne kuupäev: 29. okt 2019
  Autor: Liina Vainumetsa
  Kunstiteadlane Tiiu Talvistu tutvustab maalikunstnik Helle Vahersalu isiknäitust. 22. oktoobril tähistas oma 80. sünnipäeva Tartu maalikunstnik ja Tartu Kunstikooli kauaaegne õpetaja Helle Vahersalu. Näitust "Helle Vahersalu. Lumi, rooste, värv" tutvustab näituse üks kuraatoreid ja kataloogi koostaja Tiiu Talvistu. Galerii Noorus näitab aga Vahersalu õpilaste töid. Saatejuht Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Läheme külla tARTu kunstipoodi. ERR arhiiv, 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 11:18 Täpne kuupäev: 15. jaan 2020
  Autor: Liina Vainumetsa
  Aparaaditehases on kuu aega tegutsenud kunstipoood tARTu, mida peavad Voronja galerii asutajad ja galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin. Raul Oreškin tutvustab poe kui omalaadse kultuurikeskuse tegevust ning räägib ka Voronja galerii suveplaanidest, mille suvise näituse "Kättemaks. Mесть. Revenge" kuraatoriks on palutud kirjanik Vahur Afanasjev. Saatejuht Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Maalinäitus "Naine.Asenduskeha" galeriis Noorus. ERR arhiiv, 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 22:05 Täpne kuupäev: 12. okt 2020
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu galeriis Noorus on avatud maalinäitus "Naine.Asenduskeha", mis vaatleb, kuidas ning millisena näeb iseennast tänapäeva naine. Näitusel on töid 40 naiskunstnikult. Näitusest räägivad selle kuraatorid kunstiteadlane Leila Lükko ja maalikunstnike liidu juhatuse esimees Tiiu Rebane. Saatejuht on Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Tiit Pääsukese "Nostalgiata" Tartu Kunstimuuseumis. ERR arhiiv, 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 14:30 Täpne kuupäev: 26. okt 2020
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu Kunstimuuseumis on 24. oktoobrist avatud maalikunstnik Tiit Pääsukese (s 1941) mahukas ning värviküllane ülevaatenäitus "Nostalgiata". Kohtume näituseruumides kunstnikuga ning sama näituse kuraatori Joanna Hoffmanniga, kes on alates möödunud nädalast ka Tartu Kunstimuuseumi direktor. Saatejuht Liina Vainumetsa
 • DELTA. Korternäitus Tartus vabariigi aastapäeval. ERR arhiiv, 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 13:03 Täpne kuupäev: 22. veeb 2021
  Autor: Liina Vainumetsa
  Kuraatorid Nele Tiidelepp ja Riin Maide kutsuvad 24. veebruaril ühepäevasele interdistsiplinaarsele korteri näitusele "See sinine maja seal Baeri tänaval", aadressil Baeri 5 Tartus. Üheks päevaks täidab korteri interdistsiplinaarne näitus. Kunstnike kohandumised ruumile ja selle ühisosale praeguste aegadega avalduvad performance'ite, installatsioonide ja muude eriilmeliste sekkumistena. Kunstnikud on: Liisbeth Horn, Robin Isenmann, Saara Liis Jõerand, Gregor Kulla, Maria Izabella Lehtsaar, Liz Lethal, Janne Lias, Riin Maide, Anumai Raska, Geil Studio, Marta Talvet, Nele Tiidelepp, Raul Markus Vaiksoo ja Mattias Veller. Saatejuht on Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Vano Allsalu maalide näitus "Maailm peas" Tartu Kunstimuuseumis: Indrek Grigor. ERR arhiiv, 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 09:11 Täpne kuupäev: 18. okt 2021
  Autor: Liina Vainumetsa
  Avatud on maalikunstnik Vano Allsalu isikunäitus "Maailm peas", mida tutvustab Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhataja Indrek Grigor. Viltuse maja esimese korruse vallutavad värvilised, emotsionaalsed ja intelligentsed abstraktsed teosed. Publikule avaneb kunstniku stiihiline sisemaailm. Alates 16. oktoobrist saab Tartu Kunstimuuseumis külastada kolme uut näitust: teisel ja kolmandal korrusel avaneb kunstnike kollektiivi Eesti Energiad (Jüri Ojaver, Paul Rodgers, Jaan Toomik ja Jaan Paavle) ühisnäitus "Harjumuse jõud", projektiruumis videokunsti näitus "(ise)teadvus" ning esimese korruse saalis Vano Allsalu isikunäitus "Maailm peas". Saatejuht Liina Vainumetsa.
 • DELTA. Kolme naiskunstniku näitused Tartu Kunstimuuseumis. ERR arhiiv, 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 21:05 Täpne kuupäev: 14. märts 2022
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu Kunstimuuseumis saab külastada kolme näitust: kolmandal korrusel on baltisaksa maalikunstniku Lilly Waltheri (1866–1946) loomingut tutvustav näitus "Lilly Walther. Piiritu", projektiruumis on Noor Tartu näitusesarjas Nele Tiidelepa isikunäitus "Keda saab ainult igatseda" ja esimesel ja teisel korrusel Ludmilla Siimu (s 1938) retrospektiivnäitus "Olemise helk". Väljapanekuid tutvustavad kuraatorid Nele Ambos ("Lilly Walther. Piiritu") ja Kristlyn Liier (Ludmilla Siim "Olemise helk") ning kunstnik Nele Tiidelepp ("Keda saab ainult igatseda"). Saatejuht Liina Vainumetsa.