Sulge

Liina Vainumetsa ♀

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (26)

 • DELTA. Külaline Raul Oreškin ja Külli Hansen. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 50:55 Täpne kuupäev: 28. veeb 2011
  Autor: Liina Vainumetsa
  Räägime loomemajanduse arendamisest. Külalised on Tartu loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškin ja arendusjuht Külli Hansen. * Eesti rahvalaul, Mari Kalkun/Artur Alliksaar - Loomine Mari Kalkun * Mari Kalkun/Mari Kalkun - Hommikuvalge Mari Kalkun * Mari Kalkun/Marie Heiberg - Kevadel metsas Mari Kalkun * Mari Kalkun/Tove Jansson - Koduvana pühendus Mari Kalkun
 • DELTA. Märt-Matis Lille teos Trükimuuseumis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 05:18 Täpne kuupäev: 11. aprill 2011
  Autor: Liina Vainumetsa
  Helilooja Märt-Matis Lill räägib oma teosest Trükimaastikud, mille esiettekande annab 16. aprillil 2011 Tartu trükimuuseumis Paukenfest Ensemble.
 • DELTA. Pille Johansoni maalinäitus "Pimekohting". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 09:30 Täpne kuupäev: 25. veeb 2014
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartus Jakobi galeriis on kuni 14. märtsini 2014 avatud Pille Johansoni maalide näitus "Pimekohting".
 • DELTA. Voronja galerii avamisest Raul Oreškin ja Kiwa. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 19:58 Täpne kuupäev: 26. juuni 2014
  Autor: Liina Vainumetsa
  Reedel avatakse Peipsiveerel, Varnja küla kalurimaja paadikuuris suvegalerii Voronja. Esimene näitus "Ajutine valitsus. Nelikend aastat punki" on avatud suve lõpuni. Stuudios on külas galerii asutaja Raul Oreškin ja näituse kuraator Kiwa. Muusika: Silver Sepp - Revolutsioon
 • DELTA. Näitus "Sisemine tuli" Tampere majas Tartus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 05:57 Täpne kuupäev: 12. jaan 2015
  Autor: Liina Vainumetsa
  Maalinäitusest "Sisemine tuli" räägivad Aleksandr Tishkov ja Jegor Wegner.
 • DELTA. Tartu Kunstimaja näitus "Leegi Vari". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 12:26 Täpne kuupäev: 28. sept 2015
  Autor: Liina Vainumetsa
  25. septembril avati Tartu Kunstimajas näitus "Leegi Vari". Tallinna Fotokuu raames avatud näitusel esinevad oma loominguga kunstnikud Kirke Kangro ja Tarvo Hanno Varres. Näitusel eksponeeritud teostest räägivad kunstnikud ja galerist Indrek Grigor.
 • DELTA. Raamat "Unistuste Raadi. Liphartide kunstikogu Eestis". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 15:47 Täpne kuupäev: 28. dets 2015
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu Ülikool ja Eesti Rahva Muuseum andsid Eesti Teadusfondi kaasabil välja raamatu, mis tutvustab üht omaaegset väärtuslikumat kunstikogu Eestis ning kajastab selle saatust. Raadi mõisnike Liphartide kunstikogu, mis viidi Raadilt ära juba ligemale 100 aastat tagasi, on ikka ja jälle olnud legendide allikaks. Stuudios on külas raamatu "Unistuste Raadi. Liphartide kunstikogu Eestis" vastutav toimetaja Inge Kukk.
 • DELTA. Kunstnik Kärt Summatavet oma näitusest. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2016. Näita seoseid
  Pikkus: 08:31 Täpne kuupäev: 23. veeb 2016
  Autor: Liina Vainumetsa
  Alates 21. veebruarist on Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas võimalik tutvuda Kärt Summataveti näitusega "Traditsioon? Inspiratsioon! Inspiratsiooniallikad ja mälumaastikud", mis on pühendatud meie arhailise kultuuri mentaalsetele süvakihtidele ja hingelistele väärtustele. Intervjuu kujundaja Mae Kivilo ja kunstnikuga.
 • DELTA. Hanna-Liis Kont ja Tõnis Tatar Lola Liivatist, abstraktsionismist. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 21:35 Täpne kuupäev: 2. okt 2018
  Autor: Liina Vainumetsa
  Lola Liivati kunstnikutee ja abstraktse maalikunsti üle üldisemalt arutlevad kunstiteadlased Tõnis Tatar ja Hanna-Liis Kont. Tartu Kunstimuuseumis on kuni jaanuarini kahel korrusel avatud abstraktse maalikunsti elava legendi Lola Liivati loomingu ülevaatenäitus. Väljapanek "Vaimu vastupanu" tutvustab lisaks Liivati pea 70-aastasele kunstnikukarjäärile ka noorema põlvkonna maalikunstnike teoseid.
 • DELTA. Maalija Piret Rohusaar tutvustab oma näitust kannudest ja maalidest. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 11:50 Täpne kuupäev: 20. märts 2019
  Autor: Liina Vainumetsa
  Maalija Piret Rohusaar tutvustab oma näitust kannudest ja maalidest. Tampere majas Tartus on avatud Piret Rohusaare maalide ja keraamika näitus "Naine ja tema kann". Intervjuus räägib maalikunstnik oma tööprotsessist ja kunstnikuks olemisest.
 • DELTA. Kunstiteadlane Tiiu Talvistu tutvustab maalikunstnik Helle Vahersalu isiknäitust. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 19:08 Täpne kuupäev: 29. okt 2019
  Autor: Liina Vainumetsa
  Kunstiteadlane Tiiu Talvistu tutvustab maalikunstnik Helle Vahersalu isiknäitust. 22. oktoobril tähistas oma 80. sünnipäeva Tartu maalikunstnik ja Tartu Kunstikooli kauaaegne õpetaja Helle Vahersalu. Näitust "Helle Vahersalu. Lumi, rooste, värv" tutvustab näituse üks kuraatoreid ja kataloogi koostaja Tiiu Talvistu. Galerii Noorus näitab aga Vahersalu õpilaste töid.
 • DELTA. Läheme külla tARTu kunstipoodi. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 11:18 Täpne kuupäev: 15. jaan 2020
  Autor: Liina Vainumetsa
  Aparaaditehases on kuu aega tegutsenud kunstipoood tARTu, mida peavad Voronja galerii asutajad ja galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin. Raul Oreškin tutvustab poe kui omalaadse kultuurikeskuse tegevust ning räägib ka Voronja galerii suveplaanidest, mille suvise näituse "Kättemaks. Mесть. Revenge" kuraatoriks on palutud kirjanik Vahur Afanasjev.
 • DELTA. Maalinäitus "Naine.Asenduskeha" galeriis Noorus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 22:05 Täpne kuupäev: 12. okt 2020
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu galeriis Noorus on avatud maalinäitus "Naine.Asenduskeha", mis vaatleb, kuidas ning millisena näeb iseennast tänapäeva naine. Näitusel on töid 40 naiskunstnikult. Näitusest räägivad selle kuraatorid kunstiteadlane Leila Lükko ja maalikunstnike liidu juhatuse esimees Tiiu Rebane.
 • DELTA. Tiit Pääsukese "Nostalgiata" Tartu Kunstimuuseumis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 14:30 Täpne kuupäev: 26. okt 2020
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu Kunstimuuseumis on 24. oktoobrist avatud maalikunstnik Tiit Pääsukese (s 1941) mahukas ning värviküllane ülevaatenäitus "Nostalgiata". Kohtume näituseruumides kunstnikuga ning sama näituse kuraatori Joanna Hoffmanniga, kes on alates möödunud nädalast ka Tartu Kunstimuuseumi direktor.
 • DELTA. Korternäitus Tartus vabariigi aastapäeval. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 13:03 Täpne kuupäev: 22. veeb 2021
  Autor: Liina Vainumetsa
  Kuraatorid Nele Tiidelepp ja Riin Maide kutsuvad 24. veebruaril ühepäevasele interdistsiplinaarsele korteri näitusele "See sinine maja seal Baeri tänaval", aadressil Baeri 5 Tartus. Üheks päevaks täidab korteri interdistsiplinaarne näitus. Kunstnike kohandumised ruumile ja selle ühisosale praeguste aegadega avalduvad performance'ite, installatsioonide ja muude eriilmeliste sekkumistena. Kunstnikud on: Liisbeth Horn, Robin Isenmann, Saara Liis Jõerand, Gregor Kulla, Maria Izabella Lehtsaar, Liz Lethal, Janne Lias, Riin Maide, Anumai Raska, Geil Studio, Marta Talvet, Nele Tiidelepp, Raul Markus Vaiksoo ja Mattias Veller.
 • DELTA. Vano Allsalu maalide näitus "Maailm peas" Tartu Kunstimuuseumis: Indrek Grigor. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 09:11 Täpne kuupäev: 18. okt 2021
  Autor: Liina Vainumetsa
  Avatud on maalikunstnik Vano Allsalu isikunäitus "Maailm peas", mida tutvustab Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhataja Indrek Grigor. Viltuse maja esimese korruse vallutavad värvilised, emotsionaalsed ja intelligentsed abstraktsed teosed. Publikule avaneb kunstniku stiihiline sisemaailm. Alates 16. oktoobrist saab Tartu Kunstimuuseumis külastada kolme uut näitust: teisel ja kolmandal korrusel avaneb kunstnike kollektiivi Eesti Energiad (Jüri Ojaver, Paul Rodgers, Jaan Toomik ja Jaan Paavle) ühisnäitus "Harjumuse jõud", projektiruumis videokunsti näitus "(ise)teadvus" ning esimese korruse saalis Vano Allsalu isikunäitus "Maailm peas".
 • DELTA. Tartu Kunstimaja uued näitused. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 17:00 Täpne kuupäev: 31. jaan 2022
  Autor: Liina Vainumetsa
  Kunstiteadlane ja Tartu Kunstnike Liidu esimees Peeter Talvistu tutvustab Tartu Kunstimajas avatud uusi näitusi. Kõne all on kolm näitust: suures saalis Britta Benno isikunäitus "Saamisest maa(stiku)ks", väikeses saalis Kelli Gedvili isikunäitus "Nahahooldus" ning monumentaalgaleriis Sven Parkeri ja Roman-Sten Tõnissoo ühisnäitus "Kujutlusi mittevabaduses". Näitused jäävad avatuks 20. veebruarini 2022.
 • DELTA. Kolme naiskunstniku näitused Tartu Kunstimuuseumis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 21:05 Täpne kuupäev: 14. märts 2022
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu Kunstimuuseumis Lilly Walther, Nele Tiidelepp ja Ludmilla Siim. Tutvustavad kuraatorid Nele Ambos ja Kristlyn Liier ning kunstnik Nele Tiidelepp.
 • DELTA. "Sõlm" Pallase galeriis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 11:03 Täpne kuupäev: 11. aprill 2022
  Autor: Liina Vainumetsa
  Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakond kutsub graafikanäitusele "Sõlm". Omandatavast erialast ja näitusest räägivad lähemalt Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna kolmanda kursuse tudengid Bibiana Aarma ja Maria Kilk.
 • DELTA. Anna Hints ja Marianne Ostrat filmist "Savvusanna sõsarad". ERR arhiiv, 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 51:17 Täpne kuupäev: 27. märts 2023
  Autor: Liina Vainumetsa
 • DELTA. Kuraator Mae Variksoo tutvustab Tartu Kunstimuuseumi näitust "Armistunud pale". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 12:56 Täpne kuupäev: 19. juuni 2023
  Autor: Liina Vainumetsa
  Alates märtsi keskpaigast kui 27. augustini on Tartu Kunstimuuseumis avatud näitus "Armistunud pale". Jaanuaris sai 80 aastat hetkest, kui Tartmusi kogude sõjaaegseks pelgupaigaks olnud hoone aadressil Lai 17 Tartu pommitamisel tabamuse sai ning kokku varises. Näitus toob vaatajani Tartmusi kogusse kuuluvad tööd, mis asusid pommitamise hetkel Lai 17 hoones ning sõjast suuremate või väiksemate kahjustustega pääsesid.
 • DELTA. Skulptor Jaan Luige ülevaatenäitus Tartu Kunstimaja suures saalis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 23:46 Täpne kuupäev: 25. sept 2023
  Autor: Liina Vainumetsa
 • DELTA. Tartu Kunstimuuseumi näitus 1960. aastate Tartu kunstist. ERR arhiiv, 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 18:14 Täpne kuupäev: 25. sept 2023
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu Kunstimuuseumi näitus "Kujutav kunst Tartus 1960. aastatel".
 • DELTA. Maalikunstnik Konrad Mägi 145. sünniaastapäeva tähistatakse erinevate sündmustega. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 22:08 Täpne kuupäev: 16. okt 2023
  Autor: Liina Vainumetsa
  Maalikunstnik Konrad Mägi 145. sünniaastapäeva tähistatakse erinevate sündmustega kuu aja jooksul.
 • DELTA. Tartu botaanikaaias saab vaadata taimetrüki tehnikas tehtud näitust. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 10:46 Täpne kuupäev: 16. okt 2023
  Autor: Liina Vainumetsa
  Tartu botaanikaaias on avatud näitus "Taimede lummuses".
 • DELTA. Ilmus Joonas Sildre graafiline romaan "Värviline Mägi". ERR arhiiv, 2023. Näita seoseid
  Pikkus: 16:27 Täpne kuupäev: 23. okt 2023
  Autor: Liina Vainumetsa
  Ilmus Joonas Sildre mahukas graafiline romaan maalikunstnik Konrad Mägi elust "Värviline Mägi".