Sulge

Märt Sildvee ♂

Televisioon


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (8)

 • AKU: Kunstnikumüüt. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 22:16 Täpne kuupäev: 9. sept 2005
  Toimetaja: Mariina Mälk; Režissöör: Märt Sildvee; Autor: Kädi Talvoja
  AKU - saated kunstist ja kunstiga seonduvast. Räägivad kunstiteadlased, kriitikud, kunstnikud, kuraatorid, füüsikud, muusikud, näitlejad ja filosoofid. Iga saatega tõstatatakse uus teema, kerkivad uued küsimused ja avanevad uued maailmad kunsti ümber. Esimeses saates uuritakse, millised on põhilised kunstnike kohta levinud müüdid ja kuidas need seostuvad tänaste kunstnike tegutsemisviisidega. Mõtiskletakse selle üle, miks kunstnikumüüdid tekivad, kuidas neid (taas)toodetakse ja kelle huve need teenivad. Arutletakse, milline on nägemus kunstniku rollist ja kuidas müüdid kunstnike positsiooni mõjutavad.
 • AKU: Kunstiajalood. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005.
  Pikkus: 22:28 Täpne kuupäev: 23. sept 2005
  Autor: Kadi Polli; Režissöör: Märt Sildvee
  Kaasaeg on suurtest jutustustest väsinud. Kadunud on usk ühe ja õige ajalootõlgenduse võimalikkusesse. Ometi on Eesti kunstiajaloolastel just nüüd, uue aastatuhande hakul käsil kaks väga ambitsioonikas mõõdus ettevõtmist – 6-köitelise "Eesti kunsti ajaloo" kirjutamine ja rahvusmuuseumi KUMU avamine. Meie kunstiajalugu pannakse paika ja elavate hulgast selgitatakse klassikud. Kuidas seda tehakse? Kes määrab ja kes pääsevad parnassile?
 • AKU: Kunst kultuuride paljususes. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 23:04 Täpne kuupäev: 14. okt 2005
  Autor: Anu Allas; Režissöör: Märt Sildvee
  Räägime sellest, kuidas väljendub kultuuride paljusus kunstis, milline on kunsti roll multikultuurses ühiskonnas ja mil viisil see erineb traditsioonilise ühiskonna kunstist. Kas kunst on kultuuridevaheline tõlkija või väikeste gruppide salakeel? Mis on alternatiivsus ja kes on autsaiderid paljukultuurilise ühiskonna kunstis? Kuidas saab "võõrast" kunsti mõista ja tõlkida? Kõnelevad Peeter Torop, Ilja Sundelevitš, Peeter Laurits, Andrus Laansalu, Victor Misiano jt. Autor kunstiteadlane Anu Allas, režissöör Märt Sildvee.
 • AKU: Kunstimuuseumid. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 20:31 Täpne kuupäev: 21. okt 2005
  Toimetaja: Mariina Mälk; Režissöör: Märt Sildvee
  Kuuldes sõna "kultuur", haarame kellu, kuuldes sõna "muuseum", mõtleme - maja! Milline on kunstimuuseumide positsioon ja roll ühiskonnas täna, millisel väljal nad toimivad? Kas muuseum on maja, millised on muuseumide majad ja mida nendes majades tehakse? AKU arutleb kunstimuuseumide olemuse ja tulevikuperspektiivide üle. Saates räägivad naabermaade muuseumijuhid Tuula Arkio ja Lars Nittve, staararhitekt Rem Koolhaas, kodumaised asjatundjad Karin Hallas ning Andres Kurg jt. Autor kunstiteadlane Maria-Kristiina Soomre, režissöör Märt Sildvee, toimetaja Mariina Mälk.
 • AKU: Kunst ja õpetus. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 22:00 Täpne kuupäev: 28. okt 2005
  Autor: Piret Kruusandi; Režissöör: Märt Sildvee
  Kas oskame kunsti näha ja mõista? Kust me õpetust saame? On selge, et õpitakse koolis ja loomulikult koolitab meid elu. Omapoolset tuge pakub ka kunstimuuseum. Kuidas me seda vastu võtame? Sõna saavad kunstiharidusspetsialistid muuseumist ja koolidest, õpilased, kunstnikud. Eksperthinnangu annavad Johannes Saar ja Endel Talvik. Saate autorid haridusspetsialistid Piret Kruusandi, Anu Lüsi ja Leena Levtšenkova.
 • AKU: Koopia. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 23:37 Täpne kuupäev: 4. nov 2005
  Autor: Tiina-Mall Kreem; Režissöör: Märt Sildvee
  Koopiatest ja kopeerimisest kõnelevad saates kunstiajaloolased Tiina Abel, Mai Levin, Kadi Polli ja Anne Lõugas, kunstnikud Tõnis Saadoja, Peeter Laurits ning Laurentsius. Lisaks räägivad koopiatest dr Aleksander Stern, füüsik Jaan Praks, reklaamitootja Ott Rätsep, muusik Mart Sander ja ärimees Andres Haamer.
 • AKU: Restaureerimine. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 21:46 Täpne kuupäev: 25. nov 2005
  Autor: Kadi Polli; Režissöör: Märt Sildvee
  Restauraator on säilitaja, mitte uue looja. Kust aga jookseb piir säilitamise ja loomise vahel? Kelle kätetööd me näeme, kui vaatame Niguliste muuseumi altareid või Eesti kunstiklassika šedöövreid? Kuidas säilitada kaasaegset kunsti - teoseid, mis võivad koos püsida mullast ja prügist, verest või väljaheitest? Vastuseid annavad restauraatorid Alar Nurkse, Kriste Sibul, Hilkka Hiiop, prof Juhan Maiste jpt.
 • AKU: Kunst ja poliitika. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:21 Täpne kuupäev: 19. dets 2005
  Režissöör: Kertu Köösel; Toimetaja: Mariina Mälk; Režissöör: Märt Sildvee; Autor: Maria-Kristiina Soomre
  Kunsti ja poliitika seoseid, Eesti kunstipoliitikat ning sotsiaalse kunsti olemust lahkavad stuudiokülalised Mikko Lagerspetz, Signe Kivi, Sirje Helme ja Marco Laimre. Juttu tuleb kultuuri rahastamisest, poliitikutest, libasebrast, kommarite-särgist ja kõige selle seostest kunstiga.