Sulge

Kertu Köösel ♀

Televisioon


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (7)

 • OP! : 194. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 26:57 Täpne kuupäev: 18. jaan 2005
  Režissöör: Stina Kordemets; Režissöör: Kertu Köösel
 • AKU: Kunst ja raha. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005.
  Pikkus: 23:53 Täpne kuupäev: 11. nov 2005
  Režissöör: Kertu Köösel; Toimetaja: Mariina Mälk; Autor: Maria-Kristiina Soomre
  Saade kunsti suhtest rahaga ja rahamaailma suhetest kunstiga. Kunsti ei saa päris ilma rahata teha ja äriringkonnad on üha aktiivsemalt end demonstreerinud aktiivsete kunstitoetajatena. Milline on täna kunsti- ja rahamaailma suhe ning mida ühe ja teise poole tegijad kunstist ning rahast mõtlevad? Kes ja kuidas peaks kunsti rahastama? Räägivad pankurid Vahur Kraft ja Rain Lõhmus, kohvitööstur Andrea Illy, kunstnik Ene-Liis Semper jpt.
 • AKU: Kunst ja näitus. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005.
  Pikkus: 24:43 Täpne kuupäev: 18. nov 2005
  Autor: Eha Komissarov; Režissöör: Kertu Köösel; Toimetaja: Mariina Mälk
  Püüame lahti kerida näituse mõistet nende toimumiskohtades ja näitusekorraldajate eesmärkide tutvustamise kaudu. Peatume kahel unustamatul näituse etalonil ja meenutame omaaegseid Kunstihoone kevad-sügisnäitusi. Tänu ETV arhiivile on võimalus peatuda ka 1990. aastal toimunud murrangumomendil näitusekultuuris ja jälgida uue kaasaegse näituseformaadi sündi. Nagu elu, nii ka näitused ei seisa ühel kohal. Kuivõrd näitus on lahutamatu kuraatorist, teeme katset ka selle nähtuse avamiseks. Loodame, et näitus hakkab elama selle keerulise organismina, mis toodab meelelahutuse kõrvalt uusi kunstinähtusi. Me ei varjagi, et näitused on, olid ja on edaspidigi erinevate huvide kokkupõrkamise paigaks.
 • AKU: Hitt kunstis. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:44 Täpne kuupäev: 2. dets 2005
  Autor: Anu Allas; Režissöör: Kertu Köösel
  Räägime teostest, mis on murdnud välja kunstimaailma kitsastest piiridest ja sisenenud popkultuuri mängumaale - muutunud hittideks. Mida tähendab hitt kunstis, kuidas see tekib ja mil viisil toimib? Kas hitti saab teadlikult toota? Kes või mis sillutab teed edetabelite tippudesse - reklaamibüroo, kuraator või publiku äratundmisrõõm? Kuivõrd on seotud teose kunstiväärtus ja hitipotentsiaal? Millised on rahva lemmikud Eesti kunstis? Oma arvamust avaldavad popkultuuri spetsialist Tõnis Kahu, luuletaja ja disainer Asko Künnap, reklaamibüroo loovdirektor Rain Pikand, kunstikriitik Johannes Saar ning kunstnikud Kaido Ole, Raoul Kurvitz ja Pipilotti Rist.
 • AKU: Kunst ja poliitika. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:21 Täpne kuupäev: 19. dets 2005
  Režissöör: Kertu Köösel; Toimetaja: Mariina Mälk; Režissöör: Märt Sildvee; Autor: Maria-Kristiina Soomre
  Kunsti ja poliitika seoseid, Eesti kunstipoliitikat ning sotsiaalse kunsti olemust lahkavad stuudiokülalised Mikko Lagerspetz, Signe Kivi, Sirje Helme ja Marco Laimre. Juttu tuleb kultuuri rahastamisest, poliitikutest, libasebrast, kommarite-särgist ja kõige selle seostest kunstiga.
 • AKU: KUMU. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:12 Täpne kuupäev: 23. dets 2005
  Režissöör: Kertu Köösel; Autor: Ahto Külvet; Autor: Maria-Kristiina Soomre
  Sarja viimases saates keskendutakse kunstimuuseumile KUMU. KUMU-st ja selle võimalustest räägivad muuseumi juhid ja töötajad, kunstiteoseid ootavad muuseumiruumid avanevad vaatajale kordumatus tühjuses ning kõrvalepõikeid tehakse ka hoone tehnilisse poolde.
 • Pildipüüdjad. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 57:16 Täpne kuupäev: 29. dets 2013
  Režissöör: Kertu Köösel
  Dokumentaalfilm jälgib nelja Eesti fotograafi, kes kõik otsivad oma pilti. Loodusfotograaf Remo Savisaar, arhitektuuri jäädvustav Arne Maasik, portreede otsija Birgit Püve ja pressifotograaf Erik Prozes pildistavad hilissuvises Eestis. Nad on kõik justkui ühtemoodi fotograafid, aga lähenevad oma objektile väga erineval viisil. Me näeme, kuidas tekib foto, mis jääb kaadrisse ja mis kaadri taha, meil on sõna otseses mõttes võimalus minna pildi sisse ning piiluda fotograafi hinge. Produtsent Kaileen Mägi, režissöör Kertu Köösel.