Sulge

Maarin Ektermann ♀

Sündinud 26. juuni 1983 [40]

Teised nimekujud: Maarin Mürk

Kriitik Kunstiajaloolane

Kureeritud näitused (3)

16. jaanuar 2007 – 28. jaanuar 2007. Artishok toodab vol 2 LIISI EELMAA. Y galerii

17. detsember 2008 – 5. jaanuar 2009. Maris Palgi. Puud on maa käed. Hobusepea galerii

15. november 2011 – 28. november 2011. Raul Kalvo. Aerogramm. Hobusepea galerii

Näituste žürii liige (1)

13. detsember 2006 – 14. jaanuar 2007. Tartu kunstnike aastalõpunäitus 2006. Tartu Kunstimaja

Näitustel osalemine muus rollis (1)

2. september 2010 – 11. september 2010. Artishoki biennaal II. Tartu Kunstimaja (Kriitik)


Bibliograafia

Isiku poolt kirjutatud artiklid (2)

 • Viies "Postsovkhoz" : kultuuritehas. Sirp, 2. sept 2005, lk 11.
  5.-15. VIII 2005 Moostes toimunud rahvusvahelistest mõtte- ja keskkonnakunsti talgutest "Postsovkhoz 5. Avalik/era" ja satelliitüritusena Tartus Y-galeriis toimunud lipunäitusest "Unfurled / Lahtirullitud" (kuraator Marisa Jahn)
 • [Maarin Mürk]. Artishok esitleb : Liisi Eelmaa. Kunst.ee, 2007, nr 2, lk 19–20.
  Videokunsti näitusest "Artishok toodab vol. 2" Y-galeriis, Liisi Eelmaa

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (91)

 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 54:42 Täpne kuupäev: 16. sept 2010
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Marco Laimre räägib Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi suvisest näitusehooajast ja valgustab järgmise aasta plaane; Tanel Rander ja Erkki Luuk tutvustavad nähtust nimega eksp; Indrek Grigor annab ülevaate septembrikuise Tartu kunstielu olulisematest hetkedest.
 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 55:00 Täpne kuupäev: 14. okt 2010
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kaasagse kunsti festival ART IST KUKU NU UT Tartus, Tallinna Kunstihoone näitus "Isiklik on poliitiline".
 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 52:37 Täpne kuupäev: 11. nov 2010
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Eesti Kunstiteadlaste Ühingu korraldusel toimus kõnepäev "Vaidlused asjade seisu üle", kus teemadeks olid näiteks museion ja academia - pilt ja teooria?, kunstiajakirjandus, alternatiivsed institutsioonid jpt. Kunstiministeeriumi kokkuvõte sellest, milline on "asjade seis". Tartu möliseb seekord Loop galerii ja DUUL 2010 näituse teemadel.
 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 54:46 Täpne kuupäev: 9. dets 2010
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Tiiu Talvistu räägib Pallase fenomenist, Raivo Kelomees räägib Fideosupermarketist ja Airi Triisberg kunstitöötajate seminarist ning kaasaegse kunstiliidu töögrupis tegemistest.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 52:35 Täpne kuupäev: 13. jaan 2011
  Autor: Maarin Ektermann
  2011. aasta esimene Kunstiministeerium. * Alo Paistik ja Jaanus Samma räägivad oma videoprojektist "Applied Art for a Gay Club". * Professor Krista Kodres räägib eesti kunstiajaloo uuest kirjutamisest. * Rubriigis "Tartu möliseb" lappab Indrek Grigor uut kunst.ee numbrit. Saate autor Maarin Mürk, toimetaja Annika Kuuda.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Veebruar 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:59 Täpne kuupäev: 10. veeb 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumi külalised on seekord Moksi juhataja Evelyn Müürsepp ja kunstihoone uus kuraator Eero Kangur.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Märts 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:56 Täpne kuupäev: 24. märts 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis seekord külas John Grizinich Mooste Kunsti- ja Sotsiaalpraktikate Keskusest, John Fail Tallinnas ja Helsingis tegutsevast projektiruumist Ptarmigan ning Elijah Värttö, kes veab eksperimentaalmuusika sarja Servataguse Muusika ja galeriid EAST. Olles elanud Eestis erineva pikkusega aja, on kõigil kolmel külalisel erinevad kogemused siin projektiruumi/sündmuste organiseerimisega. Vestluse teemadeks ongi omaalgatuslik kultuurielu Eestis (Tallinnas) ning selle korralduslikud ja sisulised väljakutsed. Lisaks jätkab "Tartu möliseb" oma lugemisaastat ning seekord lehitseb saatejuht Indrek Grigor maalikunstnik Peeter Krosmanni abil Eesti Kunstiajaloo 5. köidet.
 • KUNSTIMINISTEERIUM: Aprill 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:29 Täpne kuupäev: 14. aprill 2011
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumi stuudios on külas seekord Sally Stuudio juhataja Annely Köster, kellega tuleb juttu kunstnikele ja kunstiõpetajatele ning koolinoortele vanuses 14-19 suunatud mitmetasandilisest rahvusvahelisest kunstiharidusprojektist - Koolinoorte Kaasaegse Kunsti Triennaal Eksperimenta!. Teiseks vestluskaaslaseks on kunstnik Liina Siib, kes esindab Eestit sel aastal Veneetsia biennaalil oma projektiga "Naine võtab vähe ruumi". Rubriigis "Tartu möliseb" küsitleb Indrek Grigor Tartu Üliõpilasteatri lavastuse A. Vvedenski "Ivanovite jõulupuu" kunstnikku Martinit. Saate autor on Maarin Mürk. Toimetaja Annika Kuuda.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Mai 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 52:20 Täpne kuupäev: 9. mai 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Hooaja viimane saade. * Äsjaste kunstiakadeemia lõpetajate näitusest "Tase" räägivad EKA avalike suhete juht Solveig Jahnke, arhitektuuri tudeng Taavi Lõoke. * Tartu möliseb. Skulptorid Jevgeni Zolotko ja Jass Kaselaan iseloomustavad teineteist.
 • KUNSTIMINISTEERIUM: Mai 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 50:15 Täpne kuupäev: 12. mai 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Maikuine Kunstiministeerium on suuresti pühendatud kunstikriitikale, mistõttu laieneb Tartu möliseb rubriik Maarin Mürgi ja Indrek Grigori vaheliseks vestluseks, kus arutletakse selle aasta jooksul nii Tallinnas kui Tartus järjepidevalt toimunud avalike kunstikriitika lugemisgruppide üle. Otsitakse vastuseid küsimustele: milline on selliste üsna eksperimentaalsete algatuste tulem, miks ja kuidas need tekkisid ning kuidas sellist kunstikriitika käsitlusi valgustavat formaati võiks edasi kasutada? Lisaks on ministeeriumis külas kuraatorid Airi Triisberg ja Rebeka Põldsam, kes räägivad seksuaalvähemuste problemaatikat käsitlevast rahvusvahelisest näitusest "Sõnastamata lood". Tallinna Kunstihoones kuni 26. juunini avatud ulatuslikku näitusse on kaasatud kümmekond kunstnikku nii Eestist kui välismaalt, kes esitavad oma nägemuse seksuaalsetest identiteetidest.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. August 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 53:57 Täpne kuupäev: 25. aug 2011
  Autor: Maarin Ektermann
  Saatejuht Maarin Mürk alustab Kunstiministeeriumi teise hooajaga Klassikaraadios. * Hooaja avasaade püüab kaardistada erinevaid endistes tööstuspiirkondades ja -hoonetes asuvaid loomekeskusi. Külas on Herkko Labi, kes räägib Telliskivi Loomelinnakust, selle idee tekkest ja eesmärgist ning loomemajandusest üldisemalt. * Teiseks Kunstiministeeriumi külaliseks on Jaanika Kuklase, kellega tuleb juttu Kultuuritehasest "Polymer" ja seal 28. augustini toimuvast Kultuuritehase festivalist 2011. Viimane leiab aset juba seitsmendat korda ning mille seekordseks teemaks on "Utoopia". * Rubriigi "Tartu möliseb" autor Indrek Grigor edastab muljeid suvel külastatud kultuuriüritustest - esimesena saab kuulaja osa Eesti Kunstiakadeemiale kuuluvas Tamse õppebaasis sarja "Doings or not" raames toimunud praktikumist, millest räägivad lähemalt korraldajad Laura Kuusk ja Laura Toots. Autor Maarin Mürk, toimetaja Annika Kuuda.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. September 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 51:32 Täpne kuupäev: 29. sept 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis on seekord külas oktoobris toimuva kaamerakunsti festivali Tallinna Fotokuu peakorraldaja Marge Monko. Fotokuu programm koosneb näitustest ja sündmustest, mille läbiv teema on kaamerapõhise kunsti võimalused, piirangud ja suhe ruumiga. Kunstiministeeriumi Tartu rubriigis kajastab Indrek Grigor noorte näitusprojekti "Tartust ära", kus osalevad noored kunstnikud Anna Hints, Eva Labotkin, Marja-Liisa Plats ja Toomas Thetloff ning mis toimub kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT raames. Samuti kommenteerib viimase aja kultuuripoliitikat seoses muuseumitega Tartu Kunstnike Liidu esimees Markus Toompere.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Oktoober 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:51 Täpne kuupäev: 27. okt 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Oktoobrikuine "Kunstiministeerium" tutvustab Kadrioru kunstimuuseumi rahvusvahelist suurprojekti "Bosch & Breugel. Ühe maali neli jälge", mis toob vaatajani neli erinevat variatsiooni ühe ainestiku teemadel ning esitab hulga põnevaid võimalusi vaatajal vana kunstiga läbi multimeedialahenduste kontakti saada. Stuudios on Kadi Polli. Lisaks uurib ministeerium Maria Hansarilt, kuidas edeneb Kultuurikatel. Millised on olnud vahepealsed arengud, mis toimub ja mis plaanid nüüd edaspidiseks on. Indrek Grigor vestleb rubriigis "Tartu möliseb" Jaan Tootseniga Uue Maailma Seltsist ja selle dokumenteerimisest!
 • KUNSTIMINISTEERIUM. November 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:48 Täpne kuupäev: 24. nov 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Novembrikuine "Kunstiministeerium" tegeleb seekord kahe festivaliga - Anders Härm räägib iga kahe aasta tagant toimuvast rahvusvahelisest kaasaegse performansi- ja teatrifestivalist NU performance, mis sel aastal jättis selja taha teatri ja asus vallutama argielu lavasid ja kutsus kokku teoseid, mis keerlevad külalislahkuse kui mõiste ja praktika ümber. Paula Toomel kõneleb aga 17. novembril alanud kunstifestivalist Neu/Now, mis toob Eesti publikuni seitsmeteistkümne riigi noorte kunstnike visuaalse kunsti, disaini-, filmi-, teatri-, tantsu-, muusika- ja helikunstiprojektid. Indrek Grigor ja "Tartu möliseb" seekord OÜ Visible Solutioni kallal.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Detsember 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:11 Täpne kuupäev: 22. dets 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  2011. aasta viimases Kunstiministeeriumis arutletakse teemal Kultuuripealinn Tallinn 2011. Tehakse kokkuvõtteid, püütakse leida vastuseid küsimustele, kas ja kuidas see aasta meid mõjutas? Mis saab edasi? Stuudios on külas Kultuuripealinn Tallinn 2011 interdistsiplinaarsete projektide koordinaator Laur Kaunissaare ja Evelyn Sepp, kelle vastutusalas on Katla ehitus- ja arendustegevuse juhtimine ning sihtasutuse ümberkujundamise tegevusstrateegia koostamine perioodiks pärast kultuuripealinna aasta lõppu. Rubriigis "Tartu möliseb" teeb Indrek Grigor strukturalistliku analüüsi Mare Tralla isikunäitusest "Hull armastus", mis oli avatud 18. detsembrini Tartu Kunstimaja suures saalis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Jaanuar 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 52:20 Täpne kuupäev: 26. jaan 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  * 26. jaanuari Kunstiministeerium keskendub Tartu identiteedile ja otsib vestlusringis küsimust vastusele kas Tartut saab käsitleda kui sümboli "turuväärtust". Teema üle arutlevad Maarin Mürk, Indrek Grigor ja Berk Vaher. * Rubriik "Tartu möliseb" käsitleb III Tartu Rahvusvahelist Graafikafestivali "Kunstiakadeemiatelikvideerimine", mis avati 21. jaanuaril. Indrek Grigor küsitleb graafikafestivali üht organisaatorit Al Paldrokit.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Dean Blunti ja Ed Lehani näitus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 19:48 Täpne kuupäev: 17. sept 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Aliina Astrova tutvustab 8. septembril Temnikova ja Kasela Galeriis avatud Dean Blunti ja Ed Lehani näitust.
 • KUNSTIMINISTEERIUM: Oktoober 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 26:30 Täpne kuupäev: 8. okt 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis on külas Kultuurikatla projektijuht Herkko Labi. Tagasivaade 27. - 30. septembril toimunud sündmusele ja eksperimendile - Vaba Linn, mis koosnes neljast praktilisest, vabavaralisele mõtlemisele ja linnaruumi ühendamisele pühenduvast töötoast. Keskenduti avatud tehnoloogia, avatud disaini, avatud hariduse ja avatud teadmiste valdkonnale.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kaasaegse kunsti kriitika. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012.
  Pikkus: 48:40 Täpne kuupäev: 12. nov 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Autor: Triin Tulgiste-Toss
  Kaasaegse kunsti kriitika. Kuna viimase aja meedias on erakordse sagedusega ilmunud arvamusi selle kohta, kuidas kaasaegset kunsti mõista ja mida selle kõigega peale hakata, otsustas Kunstiministeerium kutsuda kokku erakorralise nõupidamise, et kaardistada asjade seisu. Ilmunud arvamusartiklite põhjal analüüsivad kaasaegse kunsti kriitikat ja üldist olukorda vestlusringis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kokkuvõte aastast 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 52:19 Täpne kuupäev: 10. dets 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeerium teeb kokkuvõtteid 2012 kunstiaastast - mis toimus, miks toimus, kus toimus, kes toimus ja mida sellest kõigest arvata ning uude aastasse kaasa võtta. Ministeeriumis on külas Kadri Karro (Eesti Ekspressi kunstitoimetaja) ja Andreas Trossek (ajakirja kunst.ee peatoimetaja), lisaks saatejuhid Indrek Grigor ja Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 29:33 Täpne kuupäev: 7. jaan 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Aasta esimesteks Kunstiministeeriumi külalisteks on fotograaf Anu Vahtra ja graafiline disainer Indrek Sirkel, kes räägivad omaalgatuslikust kirjastusest Lugemik. Saate autor on Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 52:32 Täpne kuupäev: 14. jaan 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeerium keskendub omaalgatuslikele praktikatele, nende toimimisele ja tegevusformaadile Eesti kontekstis. Stuudios on Triinu Aron Okasroosikese lossist, Andra Aaloe projektiruumist Ptarmigan ja Nele Auna projektiruumist Katarsis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 21:23 Täpne kuupäev: 18. veeb 2013
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis tuleb juttu Eesti Kunstiakadeemia galeriist ehk EKA G-st, mis avati möödunud aasta detsembris Kunstiakadeemia praeguses ajutises Estonia pst 7 asuvas hoones. Galerii olemuse, funktsioonide ja asukoha üle arutlevad saatejuht Maarin Mürk ja EKA G galerist ning kunstiteadlane Gregor Taul.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 24:19 Täpne kuupäev: 18. märts 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljonist - Maria Arusoo Kunstiministeeriumi fookuses on maailma vanim ja suurim rahvusvaheline kunstifoorum - Veneetsia kunstibiennaal. Saate külaliseks on Veneetsia Biennaali Eesti paviljoni komissaar Maria Arusoo, kes tutvustab 30. mail Palazzo Malipieros avatavat 55. rahvusvahelise Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljoni näituseprojekti, "Evident in Advance", mis tegeleb keele tabamatuse, tõlkimise ja tõlgendamise eri aspektidega. Projektis osalevad kunstnik Dénes Farkas, rahvusvaheline arhitektide ja teoreetikute meeskond ning kuraator Adam Budak.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 20:54 Täpne kuupäev: 22. aprill 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  EKKM-i näitusehooajast. Kunstiministeeriumi külaline on Anders Härm, kes tutvustab Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi algavat näitusehooaega.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. EKKM-i näitusehooajast Anders Härm. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 20:49 Täpne kuupäev: 22. aprill 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumi külaline on Anders Härm, kes tutvustab Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi algavat näitusehooaega.
 • Kunstiministeerium. OÜ Valge Kuup. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 24:53 Täpne kuupäev: 6. mai 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Külas OÜ Valge Kuup koosseisus Jaana Jüris ja Neeme Külm.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. EKL suurkogu. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 54:38 Täpne kuupäev: 13. mai 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumi teemaks on seekord Eesti Kunstnike Liit, mille suurkogu toimub just esmaspäeval, 13. mail. Sellega seoses uuribki Kunstiministeerium, et kellele ja milleks meil üldse EKLi vaja on tänapäeval. Külalisteks on palutud kunstnikud Tiina Käsel, Sandra Jõgeva, Merike Estna ja Markus Toompere.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 21:22 Täpne kuupäev: 3. juuni 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeerium uurib, mida kujutab endast Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja mis on selle eesmärgid. Intervjuu EKKA tegevjuhi Karin Laansooga.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Siseaudit. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013.
  Pikkus: 54:27 Täpne kuupäev: 10. juuni 2013
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kuna on normaalne, et igas ministeeriumis varem või hiljem lahvatab korruptsiooniskandaal, siis võib ka Kunstiministeeriumi hooaja viimast saadet nimetada tinglikult "KAPO ülekuulamiseks", mille käigus annavad oma tegevusest aru Kunstiministeeriumi tavapärased saatejuhid Maarin Mürk ja Indrek Grigor. Ranget küsitlust viivad läbi Markus Toompere ja komissar Peeter Krosmann.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Manfred MIM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 29:12 Täpne kuupäev: 9. sept 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumi hooaja esimeses saates on stuudio täis Manfred MIMi. -Kas on võimalik konstrueerida ideaalse ringi ja kondensaatori hääle lõikumispunkti, mida hoiab tasakaalus üksik piksel?- küsis Manfred MIM ükskord iseendalt. Keegi lihtsalt pidi sellele vastama. Kunstiministeeriumis avavad Manfred MIMi kollektiivset persooni Taavet Jansen, Hendrik Kaljujärv, Raul Keller ja Henri Hütt, urgitseja rollis Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Omaalgatuslik meedia. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 52:47 Täpne kuupäev: 16. sept 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeerium võtab tutvustada omaalgatuslikku kultuurimeediat - Keiti Kljavin U-st, Karin Bachmann ÕUest, Margus Kiis Müürilehest, Ester Faiman rada7-st ja Liisa Kaljula Artishokist vahetavad mõtteid teemal, milline on nende väljaannete tegutsemisloogika, kuidas nad kultuurikajastuse maastikul positioneeruvad ning millised on tegutsemisel suurimad väljakutsed.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Moekunstnik Marit Ilison. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 23:01 Täpne kuupäev: 7. okt 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumis on seekord külas kontseptuaalse moekunstiga tegelev Marit Ilison, kes avas hiljuti näituse galeriis HOP, esitles Disainiöö raames uut kantavat naisterõivaste kollektsiooni, õpetab Eesti Kunstiakadeemias ning kellel on peas pidevalt peas tuhat ideed korraga, mida kõike võiks veel teha!
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Tanel Rander ja Von Krahli lavastus -Oh my God!-. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 24:11 Täpne kuupäev: 4. nov 2013
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumis on seekord külas Tanel Rander, kelle osalusel etendus äsja Von Krahlis lavastus -Oh my God!-. Lisaks sellele koostööle tuleb ministeeriumis juttu veel Randeri enda uurimisteemadest nagu dekolonisatsioon, piirideta Euroopa, endine Ida ja endine Lääs, psühhogeograafia ja Tartu.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 35:02 Täpne kuupäev: 2. dets 2013
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  SIRP omaalgatusliku kultuurimeedia vaatenurgast Kunstiministeerium käsitleb ajalehe Sirbi skandaali omaalgatusliku kultuurimeedia vaatenurgast - kultuurikriitika maastiku mitmekesisus, erinevad kanalid, erinevad ülesanded. Teemat lahkavad Helen Tammemäe, Keiti Kljavin, Liisa Kaljula, saatejuht Maarin Mürk ning oma kommentaari lisab ka "Tartu möliseb".
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunstiaasta 2013 kokkuvõte. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 54:11 Täpne kuupäev: 13. jaan 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Maria-Kristiina Soomre, Marika Agu, Andreas Trossek, Indrek Grigor ja Maarin Mürk käivad läbi kogu kunstielu - mõjuvamad näitused, kunstnikupositsioonid, tekstid, sündmused, muutused, kaotused ja võidud.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Nancy Nakamura Ideederiiul. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 25:33 Täpne kuupäev: 20. jaan 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstnik Kadi Estland alustas aadressil Kopli 83 Nancy Nakamura Ideederiiulit. Kunstiministeerium uurib, millega tegu, miks just Koplis ja mis ideed riiulis veel ootel on.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunstielu väljaspool Tallinnat (ja Tartut). Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 54:48 Täpne kuupäev: 10. veeb 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumi külalisteks on Viljandi Gümnaasiumi kunstiõpetaja Monika Mändmaa, Viljandi Kunstikooli direktor Kristjan Mändmaa ja Agur Kruusing Haapsalu Linnagaleriist.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kultuuritehas Polymer. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 30:36 Täpne kuupäev: 24. märts 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeerium vestleb seekord Tanel Saare ja Martin Rünkiga kultuuritehasest Polymer, mis jaanuaris sulges oma uksed peale 12 tegutsemisaastat. Hiljuti esitleti ka Polymeri kataloogi ning saates kuuleb nii tagasivaated mitmekülgsele tegevusele kui ka põgusalt arutelu alternatiivkultuurist Tallinnas laiemalt.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Tallinna arhitektuuribiennaali TAB 2015. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 20:31 Täpne kuupäev: 21. aprill 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Äsja kuulutati välja Tallinna Arhitektuuribiennaali 2015 kuraatorikonkursi võitjad Ingrid Ruudi, Madle Lippus ja Karli Luik teemaga -Lokaalsused-. Kunstiministeeriumis on lisaks Madle Lippusele külas eelmise biennaali kuraatoritiimist Aet Ader ja Kadri Klementi ning arutatakse selle üle, kellele on TAB suunatud ning mida 2015. aasta sügisel Tallinnas oodata on.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kultuuriklubi "Kelm". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 19:31 Täpne kuupäev: 5. mai 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeerium tutvub värske Kultuuriklubiga Kelm ja uurib täpsemalt, mida kujutab endast sealne kunstiprogramm, mille eestvedajaks on Siim Ghert Preiman. Saatejuht on Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Enesekriitika. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 47:45 Täpne kuupäev: 12. mai 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Konverentsist -Kunst ja teadus " räägib Piibe Piirma ja festivalist "Maikellukese päevad" räägib etendusekunstnik Katrin Essenson.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. ERKI moesõu. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014.
  Pikkus: 31:48 Täpne kuupäev: 19. mai 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  ERKI moesõu korraldajate Piret Mägiga ja Janela Petersoniga vestleb Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Solveig Jahnke. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 24:37 Täpne kuupäev: 2. juuni 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Külas on Solveig Jahnke, kes on aastaid tegutsenud kunstiväljal erinevates institutsioonides avalike suhete juhina. Uurime tema nö kõrvaltvaataja pilguga, kuidas kunstiga tegelevad asutused erinevad muus valdkonnas tegelevatest, milline kunst talle oluline on ja miks ta jätkuvalt just siin tahab tegutseda.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. EKA uue hoone arhitektuurikonkursi võitjad. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 34:04 Täpne kuupäev: 15. sept 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumis on koha sisse võtnud uue Eesti Kunstiakadeemia maja projekti võitnud meeskond - Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Joel Kopli ja Eik Hermann. Lisaks konkursi võidutöö avamisele tuleb juttu ka sellest, millised tänapäeval kunstikoolid üldse olla võiksid.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Disainiauhinnad 2014. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 29:37 Täpne kuupäev: 22. sept 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Lähenevate Disainiauhindade jagamise puhul räägivad Kunstiministeeriumis heast disainist, headest tellijatest ja disaini väärtustamisest Maris Takk Disainikeskusest ja AKU disaner Uku-Kristjan Küttis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Tõnis Saadoja näitus Narvas. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 27:34 Täpne kuupäev: 6. okt 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Narvas Kreenholmi kompleksi kuuluv nn Carri villa on erandkorras publikule avatud! Kunstiministeeriumis räägivad seal aset leidvast Tõnis Saadoja näitusest "Arhitektuurifoto väikese poisiga - õlimaalid lõuendil" kunstnik ise ja näituse koordinaator Sten Ojavee Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusest.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Euroopa kaasaegse kunsti biennaal Peterburgis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 54:45 Täpne kuupäev: 13. okt 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Oktoobrikuu pikk Kunstiministeerium vaatleb Manifestat - kuu lõpuni Peterburgis aset leidvat Euroopa kaasaegse kunsti biennaali. Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse direktor Maria Arusoo räägib biennaali-muljeid ja koostöökogemusi. Saate teises pooles tutvustatakse artist-run-space-i Rundum, kes osales kõigi oma muude tegemiste kõrvalt samuti Manifestal.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Uus Vene Kultuur Eestis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 29:15 Täpne kuupäev: 20. okt 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Seekord räägitakse Kunstiministeeriumis uuest vene kultuurist Eestis. Külas on Sandra Kosorotova ja Gustav Kalm MTÜst Uus Vene Kultuur Eestis (UVKE).
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Külas on kunstnik Jaanus Samma. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:32 Täpne kuupäev: 1. dets 2014
  Autor: Maarin Ektermann
  Seekord on Kunstiministeeriumis külas kunstnik Jaanus Samma, kellega tuleb juttu nii tema äsja KU galeriis avatud olnud kampsunipoest "Hair sucks" kui ka kevadel Veneetsia biennaalil Eesti paviljonis esitletavast projekt-uurimusest nõukogude perioodi geikultuurist.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunstiministeerium heidab tagasivaatava pilgu 2014. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 52:34 Täpne kuupäev: 17. dets 2014
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Keskseks teemaks on aastat läbinud näitused nii kodus kui lähivälismaal. Põgusalt räägitakse ka institutsioonides toimunust ja lehitsetakse tänavu ilmunud raamatuid. Stuudios on Tiiu Talvistu Tartu Kunstimuuseumist, Piret Karro Müürilehest ja Andreas Trossek Kunst.ee-st.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Tallinna Kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 31:38 Täpne kuupäev: 16. veeb 2015
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiminiseeriumis on külas hiljuti tööd alustanud Tallinna Kunstihoone juht Taaniel Raudsepp. Juttu tuleb KU käekäigust, seni tehtud ja plaanitavatest muudatustest, kunstnike töötasudest ning uue juhi visioonist.
 • Kunstiministeerium: KUNSTIMINISTEERIUM. Hea tava juhend galeriidele. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 26:25 Täpne kuupäev: 23. märts 2015
  Autor: Maarin Ektermann
  Seekord on Kunstiministeeriumil külas Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht Kadri Laas, et tutvustada lähemalt hiljuti vastu võetud dokumenti "Hea Tava juhend galeriidele" – milles seisneb hea tava, mis peaks korrastama siinset galeriimaastikku ning tegema kunstniku ning näitusepindade vahelised suhted läbipaistvamaks? Hea tava dokumendiga saab tutvuda siin: www.ecadc.ee/activities/hea-tava-juhend.
 • Kunstiministeerium: KUNSTIMINISTEERIUM. Stuudios on värske EKA rektor Mart Kalm. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 29:28 Täpne kuupäev: 6. aprill 2015
  Autor: Maarin Ektermann
  Seekord on Kunstiminiseeriumis külas värskelt ametisse asunud Eesti Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm, kellega tuleb juttu, millise EKA ta Signe Kivilt "pärib", milline on kunstiakadeemia roll ühiskonnas ning mida tuleks muuta ja arendada.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunsti vahendamine tele-ja raadioeetri kaudu. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 39:09 Täpne kuupäev: 13. aprill 2015
  Autor: Maarin Ektermann
  Kunstiministeeriumis on seekord vaatluse all kunsti vahendamine tele-ja raadioeetri kaudu: stuudios on OP! Kunsti kaadritagune määrav jõud Anneli Porri ning Generaadio saatesarjast Kunstipoolik on külas Ruuda Liisa Malin ja Liisa-Helena Lumberg.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Veneetsia Biennaal ja New Yorgi kunstimess Frieze. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 24:00 Täpne kuupäev: 1. juuni 2015
  Autor: Maarin Ektermann
  *Juuni alguse Kunstiministeeriumis on külas kuraator ja kunstiteadlane Rebeka Põldsam Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusest. Juttu tuleb komandeeringutest Veneetsia Biennaalile ning New Yorgi kunstimessile Frieze.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Hooaja lõpusaade. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015.
  Pikkus: 52:34 Täpne kuupäev: 8. juuni 2015
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kunstiministeeriumi neljanda hooaja viimases saates annab minister ametlikult teada oma erruminekust. Sellel pidulik-kurval puhul vaatavad saatejuhid Maarin Mürk ja Indrek Grigor tagasi eelmistele hooaegadele, selgitavad miks, mida, kuidas ja kellega koos tehtud on ning aplodeerivad kõigile, kes saadet teha on aidanud.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Maria-Kristiina Soomre. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2016. Näita seoseid
  Pikkus: 23:16 Täpne kuupäev: 2. märts 2016
  Autor: Maarin Ektermann
  Ministeerium kohtub ministeeriumiga - külas on Kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre ning kõne alla tulevad nii EV 100 tähistamiseks valmistumine kui ka kunstivälja üldine diagnostika EV 97 ajal.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Aasta 2017 kunstielus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 51:08 Täpne kuupäev: 29. dets 2017
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kunstiministeerium vaatab lõppevale aastale - mida olulist jäi maha kunstiväljale, milliseid märke ja suundi leiame kunstivaldkonnast, kuidas tõlgendada kunsti? Stuudios on kunstieksperdid Maarin Mürk ja Andreas Trossek ja "Kunstiministeeriumi" juht Indrek Grigor.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 54:42 Täpne kuupäev: 27. aug 2018
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Saates arutavad kuraatorid Marika Agu ja Kati Saarits teemal koostöö ja dialoogid kaasaegses kunstis; Raivo Kelomees räägib kunstiakadeemias toimunud rahvusvahelisest konverentsist "Koostööpööre kunstis: uurimisprotsess kunstipraktikas". Indrek Grigor keskendub suve jooksul mööda Balti maade pealinnu rännanud "Balti Triennaalile", otsides vastust kogu maailma kunstikriitikat köitvale küsimusele, kas biennaali mudel on lõplikult tuksis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunstiresidentuurid, "100 paplit". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 54:23 Täpne kuupäev: 29. sept 2018
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Hooaja esimese saate teemaks on residentuurid. Tänases saates vestleme Ann Mirjam Vaiklaga, kes juhib Narva Kunstiresidentuuri ja Kaja Kannuga, kes juhib residentuuri Pardimäe Lokaal ja annab ülevaate, mis toimus Narvas residentuuride kokkusaamisel. Rubriigis "Tartu möliseb" räägib Tanel Rander oma projektist "100 paplit" Valgas. Saatejuhid Maarin Mürk ja Indrek Grigor.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Import-eksport ja Riia kunstielu. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 52:41 Täpne kuupäev: 24. nov 2018
  Autor: Maarin Ektermann
  Novembrikuu "Kunstiministeeriumis" on kõigepealt saate esimeses pooles külas Maria Arusoo Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusest ja Kadri Laas Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusest ning jututeemaks on mõlema keskuse tegevused impordi-ekspordi radadel. Saate teises pooles on mikrofoni eest vastamas aga üks "Kunstiministeeriumi" saatejuhtidest Indrek Grigor, kes tutvustab mõnda aega tagasi Riia linna kolinuna, mis sealses kunstielus toimub või ei toimu. Küsimusi küsis Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Ülevaade kunstiaastast 2018. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 51:36 Täpne kuupäev: 29. dets 2018
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Saates vestlevad Indrek Grigor, Lilian Hiob, Siim Preiman ja toimetaja Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 51:55 Täpne kuupäev: 26. jaan 2019
  Autor: Maarin Ektermann
  1. Kai Lobjakas tutvustab Francisco Martínezi kureeritud näitusest "Laetud objektid" 2. Mihkel Tüür ja Eik Hermann räägivad Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatud Eesti Arhitektide Liidu kuraatornäituse "Liginull" tagamaadest 3. Indrek Grigor "Liivimaa möliseb", räägib Kaarel Kurismaa KUMU näitusest "Kollase valguse orekester" Saatejuht on Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Arhitektuur ja avalik ruum. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 54:40 Täpne kuupäev: 23. veeb 2019
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Veebruarikuises "Kunstiministeeriumis" on teemadeks väljakutsed tavaarusaamale arhitektuurist ja avalikust ruumist kui millestki kindlast, ratsionaalsest ning püsivast. Laura Linsi ja Roland Reemaa räägivad Veneetsia Arhitektuuribiennaalilt Tallinnasse EKA galeriisse jõudnud näituse põhjal, mida võiks endast kujutada oksüümoron "nõrk monument". Kumu kuraator Anu Allas ja kunstnik Anu Vahtra tutvustavad äsjaavatud näitust Kumu kunstimuuseumis "Gordon Matta-Clark: anarhitekt / Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni", kus Matta-Clarki pärandi ning Vahtra sekkumiste kaudu käsitletakse ruumi loomist kollektiivse, allumatu ja sekkuva praktikana. Saatejuhid Maarin Mürk ja Indrek Grigor.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 47:49 Täpne kuupäev: 30. märts 2019
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  1. Vestlesime Liina Siibi näitusest "Paradiisi poliitika" Tallinna Kunstihoones. Näitusel on tähelepanu all kaasaegsete naiste võimalused tööturul ning pärimustest ja rahvajuttudest välja nopitud, ümberpööratud lood mitte vastavad naised. 2. Tartu Kunstimajas on avatud maalikunstnik Mihkel Ilusa näitus "Läbirääkimised / Fasaaditööd". Ilus on kogunud tuntust mitte ainult oma töödega, vaid ka programmiliste sõnavõttudega, mis on kriitikute poolt tänuga kõnepunktideks võetud. Saates kommenteerib oma töid ja praktikat kunstnik Mihkel Ilus ise, samuti abstraktset maali viljelev Kristi Kongi ning kuraator Siim Preiman. (Indrek Grigor) Toimetab Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 46:40 Täpne kuupäev: 27. aprill 2019
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Student-run projektiruumist Vent Space räägivad Katrin Enni, Aksel Haagensen, Kaisa Maasik ja Kati Ots. Nätusest "Siberi lapsepõlv" räägivad Marika Alver ja Ave Taavet. Saatejuhid Maarin Mürk ja Indrek Grigor.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 47:54 Täpne kuupäev: 25. mai 2019
  Autor: Maarin Ektermann
  * 20. septembril avab endises allveelaevatehase kompleksis uksed rahvusvaheline Kai kunstikeskus. Kai kunstikeskuse tööd hakkab korraldama Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK). Senistest tegemistest ja uutest sihtidest räägib projektijuhi Kadri Laas. * Näitus "Väljaandja Lugemik. Trükised aastatest 2010–2019" on kirjastuse Lugemik näitus, rahvusvaheline sümpoosion ja raamatumess Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis. Kirjastuse tööst räägivad Anu Vahtra, Ott Kagovere ja Indrek Sirkel. Külalistega vestleb toimetaja Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Foto ja omaalgatus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 54:43 Täpne kuupäev: 28. sept 2019
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Maarin Mürk vestleb kaasaegse kunsti biennaali Tallinna Fotokuu kunstilise juhi Laura Tootsi ja fotokunstimessi Foto Tallinn ühe eestvedaja Helen Meleskiga. Mõlemad sündmused toimuvad just nüüd – Fotokuu kuni 3. novembrini ning fotokunstimess just nädalavahetusel Kai kunstikeskuses Noblessneris (rohkem infot siit: https://www.fotokuu.ee/). Teiseks saatekülaliseks on Evelyn Grzinich MoKSist, kes avab natuke tausta Eesti ühe kõige pikemalt tegutsenud kunstnike veetud algatuse "väiksemaks kasvamise" plaanidest ning tutvustab kuni 25. oktoobrini Tartu Loodusmajas avatud näitust "Mitte silmist, mitte südamest" (rohkem infot siit: https://moks.ee/events/not-out-of-sight-not-out-of-mind). Indrek Grigor omakorda toob kuulajani kaks Pallase fotoosakonna jõul avatud rahvusvahelist fotokunsti näitust Nooruse galeriis Tartus Diana Tamane kureeritud Gustavo Sagorsky väga isiklik kollektsioon "Sonia" ning ilmselt tõesti vaid Peeter Linnapliku käeviipega Tartu jõuda saanud, 20. sajandi teise poole ühe tuntuima dokumentalisti näitus Martin Parri "Toona": Balti riigid ja Venemaa 1990.aastate üleminekuajastul (uurige siit: https://www.artcol.ee/et/galeriinoorus/69-galerii-noorus/galerii-noorus-naitused). Saatejuhid on Maarin Mürk ja Indrek Grigor.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 54:45 Täpne kuupäev: 26. okt 2019
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Flo Kasearu räägib kunstiprojektist "Kliendipäev". Kumu kunstimuuseumis avati 18. septembril näitus "Vallutaja pilk", räägivad kuraatorid Kadi Polli ja Linda Kaljundi. Kunstnikke küsitleb Maarin Mürk. Indrek Grigor intervjueeris Tiiu Talvistut seoses rühmituse ANK64 liikmetega küll samaaegselt õppinud ent Eesti avangardi ajaloost välja jäetud Helle Vahersalu näitusega Tartu Kunstimajas. Ning palus Bita Razavil seoses tolle Kogo galeriis avatud ekspositsiooniga "Balti remondimuuseum" kirjeldada oma kokkupuuteid eesti kinnisvara kultuuriga.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 54:01 Täpne kuupäev: 30. nov 2019
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Olukorda kunstielus analüüsivad Maarin Mürk ja Indrek Grigor. Tallinna Linnagaleriis on avatud Jane Remmi näitus "Vaateid maastikule". Kunstnikuga vestleb Maarin Mürk. Rubriigis Tartu möliseb räägib Indrek Grigor Marco Laimrega tolle uuest arvutimängust A.S.T.A. mida on hetkel võimalik Tartu Kunstimajas mängimas käia. Voronja galerii tegemistest Varnjas räägivad Kaili Kask ja Raul Oreškin.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunstiaasta 2019 kokkuvõtted. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2019. Näita seoseid
  Pikkus: 52:44 Täpne kuupäev: 29. dets 2019
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kunstiaasta 2019 kokkuvõtted toimuvad taas kahe siinse kunsti-raadiosaate sõpruskohtumisena! Ida raadios eetris olevast Vitamiin K'st Lilian Hiob ja Siim Preiman ning Klassikaraadio saatest Indrek Grigor ja Maarin Mürk arutasid märksõnade üle nagu tähelepanuväärsemad näitused, südmused, kajastused ja trendid. Saate esimene osa on eetris 28.01 Klassikaraadios ning teine osa jaanuaris Ida raadios (hoidke silm peal idaidaida.net)
 • Kunstiministeerium. 1990ndate Eesti kunst ja ARSi uuenemine. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 54:23 Täpne kuupäev: 29. veeb 2020
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Eha Komissarov, Tiiu Parbus ja Annika Räim tutvustavad Kumus värskelt avatud 90ndate eesti kunsti püsiekspositsiooni "Tulevik on tunni aja pärast". Indrek Köster annab ülevaade kunstilinnak ARS uuenemisest ning edasistest plaanidest. "Tartu möliseb" rubriigis klatšivad Flo Kasearu vastsel näitusel "Ohustatud liik" endine nurga poe omanik Margo Orupõld ja viimase osatäitjana näitusel ülesastunud Marika Vaarik.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Olukord pärast eriolukorda. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 52:04 Täpne kuupäev: 30. mai 2020
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Vahepeal pausil olnud Kunstiministeerium teeb veel enne suve ühe tagasipöördumise raadioeetrisse, et võtta kevadine kunstielu korraks kokku. Loomulikult keerleb teema ümber koroonakriisi mõjude, käsitletakse erinevaid virtuaalnäituste lahendusi ning spekuleeritakse tulevikuväljavaadetega. Arutasid kuraator Peeter Talvistu Tartu Kunstimajast, ajakirja kunst.ee peatoimetaja Andreas Trossek.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 52:37 Täpne kuupäev: 26. sept 2020
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Hooaja avasaates vestleb Maarin Mürk Piret Viirpaluga kunstiharidusest ja laiemalt kunsti rollist inimese maailmapildi kujunemise juures; Roland Reemaa ja Laura Linsi tutvustavad juba novembris Tallinna linnaruumis ja KAI kunstikeskuses aset leidvat Artishoki Biennaali. Indrek Grigor räägib oma rubriigis pandeemia poolt räsitud kunstifestivalide maastikust, sealjuures Riias teist korda toimunud RIBOCAst, mida nn Balti mulli raames ka eestlased napilt külastada said.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 54:37 Täpne kuupäev: 31. okt 2020
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Oktoobrikuises "Kunstiministeeriumis" on kõigepealt külaliseks keraamik Ingrid Allik, kelle osalusel näitus "Nagu kivid voolavas vees" on Tallinna Linnagaleriis avatud veel kuni 08.11.2020 ning see oli hea ettekääne vestelda loomingulise praktika, inspiratsiooniallikate, leidobjektide jpm üle. Teiseks saatekülaliseks on seoses Kumu kunstimuuseumis avatud näitusega "Egiptuse hiilgus" Oliver Orro, kes jagab oma tähelepanekuid näituselt ning Egiptuse kunsti eksponeerimise väljakutseid laiemalt (Egiptus hiilgab Kumus kuni 21.03.2021). Indrek Grigor annab ülevaate sanatoorsest olukorrast Kogo galeriis (Bruno Goosse näitus Sara Bédard-Goulet' kureerimisel avatud kuni 05.12.2020).
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Temnikova ja Kasela galerii 10, Tiiu Talvistu postuumselt ilmunud monograafia. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 44:26 Täpne kuupäev: 28. nov 2020
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Maarin Mürk vestleb Olga Temnikovaga "Temnikova ja Kasela galerii" 10. sünnipäeva ja Joanna Hoffmanniga Tartu Kunstimuuseumi 80. sünnipäeva puhul. Mary-Ann Talvistu ja Reet Varblane Tiiu Talvistu monograafiast "Ado Vabbe. Wunderbar".
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Aasta kokkuvõte 2020. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 47:55 Täpne kuupäev: 26. dets 2020
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Detsembrikuu "Kunstiministeerium" on pühendatud kunstiaasta kokkuvõtetele ning see oli nii külluslik ja mitmekesine, et kajastada jõuti vaid väikest osa näitustest ja sündmustest! Aastakokkuvõtted on juba traditsiooniks kujunenult kahe kunstisaate sõpruskohtumised - Kunstiministeerium ja Vitamin K (Ida Raadio) vaatavad üle olulisemad sündmused kunstiskeenel. Milline oli lõppev kunstiaasta? Saatejuhid Maarin Mürk ja Indrek Grigor, saatekülalised on Lilian Hiob ja Siim Preiman Ida Raadiost.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Juhtide minek. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 53:56 Täpne kuupäev: 30. jaan 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Maarin Mürk vestleb Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi juhi kohalt lahkunud Marten Eskoga ning Indrek Grigor Tartu Kunstnike Liidu juhi kohalt lahkunud Markus Toomperega. Nii Esko kui Toomere töötasid kunstiinstitutsioonides aastaid ning arutavad nüüd tehtud ja tegemata jäänud tööde üle. Milline koht on EKKMil ja TKLil laiemalt (siinses) kunstielus ning kuhu suunas võiksid need edasi areneda?
 • KUNSTIMINISTEERIUM. KUMU, Vilde muuseum ja Kogo galerii. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 54:25 Täpne kuupäev: 27. veeb 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kumu uut püsiekspositsiooni "Identiteedimaastikud" tutvustavad kuraatorid Linda Kaljundi ja Kadi Polli. Liina Siib räägib Linda Vildele pühendatud väljapanekust Eduard Vilde muuseumis. Tartus Kogo galeriis on avatud Holger Looduse näitus "Taasluues neid vanu nõlvakuid".
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kadi-Ell Tähiste, Kirke Kangro ja Madis Katz. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 49:31 Täpne kuupäev: 27. märts 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kunstiministeerium. Kadi-Ell Tähiste, Kirke Kangro ja Madis Katz "Kunstiministeeriumis" tutvustab Kadi-Ell Tähiste Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusest kunstivaldkonna arengukava protsessi, mis on hooga käima läinud. Kirke Kangro, EKA Vabade kunstide teaduskonna dekaan, avab kuidas on toimunud kunsti õpetamine sellel erakorralisel aastal ja suures osas kaugõppe teel. Madis Katz räägib Indrek Grigorile vabakutselise loovinimese õigusest puhkusele, seoses oma näitusega "Pühapäev".
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 53:46 Täpne kuupäev: 24. aprill 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Seekord "Kunstiministeeriumis" - Maarin Mürk vestleb ajakirja kunst.ee peatoimetaja ja kunstiteadlase Andreas Trossekiga. Kõne all on nii eelmisel kevadel 20. sünnipäeva tähistanud väljaande hetkeseisud kui ka kunstikriitikast laiemalt. Indrek Grigor kuulas pealt ökoloog Mari Moora nõuandeid kunstnik Eike Eplikule ning pani kõrvataha nii mõndagi asjalikku. Näiteks, et palu-karukell on kõige kaunim taim, sest ta meenutab suure peaga karvast looma kui ka tõdemuse, et liigirikkus ei ole eesmärk omaette.
 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 53:33 Täpne kuupäev: 29. mai 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Urmas Lüüs Hobusepea galeriis. Kumu kunstimuuseumis näitus "Kunst on disain on kunst", millest räägivad kuraatorid Eda Tuulberg ja Karin Vicente. Kristi Kongi Kogo galeriis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Marge Monko "Suur teeskleja", tee sillutamisest uuele maailmale. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 50:43 Täpne kuupäev: 25. sept 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Maarin Mürk ja Indrek Grigor on külla kutsunud Marge Monko, kelle näitust "Suur teeskleja" (koos Gabriele Beveridgega) saab näha KAI kunstikeskuses. Vaateaknad ja kaupade väljapanekud poodides püüavad meid pidevalt võrgutada – vahel on need katsed edukamad, vahel mõjuvad nagu kohmetu flirt. Monko ja Beveridge tõstavad oma näitusel selle väljapaneku-kultuuri eraldi tähelepanu alla – ilmuvad tuttavad elemendid nagu mannekeenide osad, stanged, vitriinid, luksuskaubad jpm, kuid mitte oma harjumuspärases rollis ja intrigeerivate lisandustega. Kaasaja sõlmpunktid on fookuses ka äsja Tallinna Kunstihoones avatud näitusel "Mis sillutab teed uuele maailmale?" (kuraator Corina L. Apostol, kuni 05.12.2021). Lähiaastate sotsiaalselt kaasatud kunsti ülevaatenäitusel kohtab teemasid nagu päevapoliitika ja tõejärgne ühiskond, sotsiaalmeedia mõju, linnaruumi muutumine ja gentrifikatsioon, migratsioon, kväär-küsimused, kunstnike õiglase tasustamise teemad jne. Mürk ja Grigor arutavad saates näituse teemade, tekstilise tiheduse, kunstnike valitud esitlusviiside üle ja jõuavad muuhulgas tõdemuseni, et uuele maailmale tee sillutamisest on saanud uus normaalsus. Lõpetuseks on saatejuhtidel kaasas ka kaks raamatut, mida kuulajale tutvustada. Maarin Mürk mõtiskleb teadmistekuu puhul hoopis omandatud teadmiste hulgas kriitilise inventuuri tegemise ja nendest lahtilaskmise vajalikkuse üle, teejuhiks "Unlearning Exercises. Art Organizations as Sites for Unlearning" (2018); Indrek Grigor lisab järjekordse peatüki igihaljasse teemasse "füüsikud vs lüürikud", aluseks Voronja galerii suvenäituse põhjal valminud raamat "Kolmainsus – Kunst. Teadus. Ulme" (Kaija Põhako-Esko, Tõnu Esko, 2021).
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Tallinna Kunstihoone, Kumu ja vanalinna galeriid. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 50:31 Täpne kuupäev: 30. okt 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kunstiministeeriumis on külas Tallinna Kunstihoone kuraator Siim Preiman, kelle koostatud näitust "Mändfulness" saab Tallinna Linnagaleriis vaadata 28. novembrini. Kas eestlased on metsarahvas? Kuidas astuvad omavahel dialoogi Olimar Kallase karikatuurid ja Mall Nukke rämpspostist kollaaž Kalevipoja rännakust maailma otsa? Kuidas teha kaasaegse kunsti näitus nõnda, et ka selle "köögipool" ja produktsioon peaks silmas oma ökoloogilist jalajälge? Eelmainitud küsimuste juurest liigutakse aruteluga edasi Kumusse, Jeremy Shaw videoinstallatsiooni "Phase Shifting Index" keskele, kus tantsivad tuleviku subkultuurid, igaüks enda väljatöötatud põhimõtete alusel, haarates ka publiku hüpnootilisse seisundisse. Kas see on parim pidu, mida Kumu suures saalis on korraldatud? Saate lõpetab Tallinna vanalinna galeriide külastus – Mari-Leen Kiipli näituse "Niina kalastab lodudel, võrendikel ja põikmadalatel" Draakoni galeriis ning Kristen Rästase "Hoolekandja" Hobusepea galeriis. NB! Kiipli näitus avatud vaid kuni 30.10, Rästase näitus kuni 01.11! Kiirustage!
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Vabakutselised loovisikud ja nullindad. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 51:51 Täpne kuupäev: 27. nov 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Vabakutselised loovisikud – kust king pigistab?. Saatejuhid Maarin Mürk ja Indrek Grigor vaatavad koos vabakutselise kunstitöötaja Airi Triisbergiga otsa Praxise mahukale uuringule "Vabakutselised loovisikud, nende majanduslik toimetulek ja sotsiaalsete garantiide kättesaadavus" ja arutavad, kust king pigistab ning mida saaks ette võtta (saab ka ülevaate, mida on viimase 20 aasta jooksul juba ette võetud). Saate teises pooles surfavad saatejuhid nullindates. Peamiselt Kumus avatud näitusel "Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis" (kuraatorid Eha Komissarov ja Triin Tulgiste, avatud kuni 09.10.2022), aga ka ETDMi näitusel "Nulltuju. Eesti moe avangard 2000 - 2010" (kuraator Anne Vetik, avatud kuni 23. jaanuar 2022). Samuti meenutavad saatejuhtid 2019. aastal Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse väljaantud artiklikogumikku "Normaalsed nullindad" (koostaja Rael Artel).
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunstiaasta kokkuvõte 2021. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021.
  Pikkus: 49:30 Täpne kuupäev: 25. dets 2021
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Autor: Lilian Hiob; Autor: Siim Preiman
  Nagu juba traditsiooniks on saanud, teevad kunstiaasta kokkuvõtteid kaks siinsest kunsti-raadiosaadet ühiselt – Kunstiministeerium Klassikaraadiost (saatejuhid Indrek Grigor ja Maarin Mürk) ning Vitamiin K Ida raadiost (saatejuhid Lilian Hiob ja Siim Preiman). Saates hekseldatakse näituseid. Vaatamata sellele, et pandeemia hoidis kogu elu vahepeal suletuna, õitses näitusemaastik erikorra välisel ajal igati lopsakalt. Samamoodi räägitakse kunstikriitika seisudest, kunstielu üldistest muutustest ja suundumustest ning antakse ka uusaastalubadusi.
 • Kunstiministeerium. Uue aasta esimene Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 53:39 Täpne kuupäev: 29. jaan 2022
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Külas on Tallinna Graafikatriennaali juhatuse liige Marten Esko. Näitused: Tamara Luuki kureeritud Neeme Külma ja Alice Kase "Edevuses üksi" Tallinna Linnagaleriis, Siim Preimani kureeritud Krista Mölderi ja Kristi Kongi "... ja teised valguse varjundid" Tallinna Kunstihoones ning Reet Marki kureeritud Miljard Kilki retrospektiiv Eesti Rahva Muuseumis.
 • Kunstiministeerjum. Tanja Muravskaja, FotoFest ja näitused. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 48:12 Täpne kuupäev: 26. veeb 2022
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Gregor Taul
  Intervjuu kunstnik Tanja Muravskajaga, kelle korraldatud näitus "Hingelähedane sõna" on avatud Tallinna Vene muuseumis. Kuraator Marian Grau tutvustab FotoFesti Pärnus. Soovitused: "Valve Janov. Algusest avangardi 1942–1965" Adamson-Ericu muuseumis (kuraatorid Ülle Kruus, Enn Lillemets) ja "Pikipiirijooksja, rotipüüdja ja müüriladuja" Tallinna Kunstihoone galeriis (kuraator Gregor Taul).
 • Kunstiministeerium. Diana Tamane kahe näitusega ja veel kaks näitust. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 49:18 Täpne kuupäev: 30. aprill 2022
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor
  Kunstnik Diana Tamanel on avatud näitused "Puudutuse tüpoloogia" EKKMis ning "Sama taeva all" Kogo galeriis. Lisaks arvustavad saatejuhid näituseid "Ars viva 2022 – tajuvälja agendid" (kuraator Maria Helen Känd, Kai kunstikeskuses) ning "Teie mängige, me käime korraks ära" (kuraator Tamara Luuk, Tallinna Kunstihoones).
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Vana lõpp ja uus algus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 46:10 Täpne kuupäev: 28. mai 2022
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor

Isiku kajastamine audiovisuaal teostes (11)

Isik esineb (11)

 • kunst.er 01.01.2006. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2006. Näita seoseid
  Pikkus: 38:54 Täpne kuupäev: 1. jaan 2006
  Autor: Anu Allas; Autor: Andreas Trossek
  Ajakirja kunst.ee lisast "Eesti noore kunsti eri" räägivad selle koostajad Maarin Ektermann ja Elnara Taidre.
 • kunst.er 26.02.2006. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2006. Näita seoseid
  Pikkus: 44:33 Täpne kuupäev: 26. veeb 2006
  Autor: Anu Allas; Autor: Andreas Trossek
  Näitusest "Kõik on nii hästi" räägivad kunstnik Rait Rosin, helilooja Gerhard Lock, ajakirjanik Jüri Muttika. 4. ja 5. märtsil 2006 toimus Valtus "Talvefoorum", räägib Maarin Ektermann.
 • kunst.er 14.01.2007. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2007. Näita seoseid
  Pikkus: 44:42 Täpne kuupäev: 14. jaan 2007
  Autor: Karen Jagodin; Autor: Aleksander Tsapov
  * Maarin Ektermann räägib 90ndate kultuuriklubist KUMUs * Heie Treier tutvustab uut kunst.ee numbrit.
 • kunst.er 08.09.2007. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2007. Näita seoseid
  Pikkus: 38:33 Täpne kuupäev: 8. sept 2007
  Autor: Aleksander Tsapov
  A) Aleksander Tsapov Tallinnast. 1) "Kik in der Kok" filmifestival von Krahli teatris, teemaks pornograafia (10.-11.09.2007), räägib Katja Novitskova 2) Kultuurikatel Tallinnas avab uksed interdistsiplinaarsele üritustekogumile Vertikaal, mille raames toimub kaks avalikku seminari ehk "Mõttepark". 09.09. Autoriõigused, 17.09. Kultuurikatla kui alustava organisatsiooni võimalused ja paratamatused. Räägib Maarin Ektermann. B) Kaisa Eiche Tartust. 0) Kutsub 09.09 toimuvale Y-galerii hooaja avamispeole Tartus ("Take your shit out") 1) Katrin Kruus räägib Võru galerii kahest paralleelsest näitusest - Peeter Lauritsa fotonäitus "Minu kodu" (03.09.2007-28.09.2007) - Evelin Müürsepa ja John Grzinich ühisnäitus "Lokalisatsioonide faktuurid" (video, heli ja maal, (03.09.2007-25.09.2007) 2) Tartu kunstnike majas on Tartu kunstnike liidu aasta näitus "Õige valik" (05.-30.09.2007). Räägib Toomas Tõnissoo.
 • DELTA. Tallinna Kunstihoone. Karin Hallas-Murula vs Maarin Mürk. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 30:45 Täpne kuupäev: 16. jaan 2012
  Autor: Nele-Eva Steinfeld
  Mitusada inimest on alla kirjutanud kultuuriministeeriumile, Tallinna kultuuriväärtuste ametile ja kunstihoone nõukogule saadetud avalikule pöördumisele, milles avaldatakse muret palgaliste kuraatorikohtade koondamise üle Tallinna Kunstihoonest. Alates möödunud aasta 1. detsembrist on Kunstihoone uus juhataja Karin Hallas-Murula, kes lubab hakata kunstihoonet juhtima teistsuguse struktuuriga. Kõrvuti jäävad vabakutseliste kuraatorite näitused kunstnike endi taotletud näitustega. Teisest kvartalist võtab Murula kunstihoonesse tööle programmikoordinaatori, esimesel võimalusel ka kunstipedagoogi. Ambitsioonikaid püsikuraatoreid, kes soovivad kunstihoone programmi oma käe järgi kujundada, edaspidi Vabaduse väljakul ei ole. Kuulame Karin Hallas-Murula intervjuud, mida ta andis Vikerraadiole. Kuraatorite arvamust esindab Delta saates Maarin Mürk.
 • OP!: kunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 27:33 Täpne kuupäev: 11. märts 2014
  Režissöör: Antti Häkli; Autor: Kaido Ole
  Uurime koos kunstnik Kaido Olega, mida tähendab kirjaoskus või kirjaoskamatus kunstis. Kust saab meie kunstikirjaoskus alguse? Kas kriitiku ülesanne on teha arusaamatu arusaadavaks?
 • OP!: kunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 27:35 Täpne kuupäev: 3. veeb 2015
  Rändame koos Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumiga Raplasse, Malle Leisiga kollasesse suvesse Tartu Kunstimuuseumis ja kunstnike omaalgatuslikesse galeriidesse Tallinnas.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Aasta kokkuvõte 2016. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2016. Näita seoseid
  Pikkus: 50:13 Täpne kuupäev: 15. dets 2016
  Autor: Indrek Grigor
  Mida peaksime teadma lõppevast kunstiaastast? Stuudios on kunstikriitik Maarin Mürk ja kunstiteadlane Andreas Trossek.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2017. Näita seoseid
  Pikkus: 47:11 Täpne kuupäev: 25. mai 2017
  Autor: Indrek Grigor
  Saate avab intervjuu Maarin Mürgiga, kes on seekord Gilda Williamsi raamatu "Kuidas kirjutada kaasaegsest kunstist" eestikeelse tõlke teadusliku toimetaja rollis. "Mälu loeb" rubriik on pühendatud Eesti kunstiajaloo ent ka kunstikriitika suurkujule Villem Raamile. Heliarhiivist: meenutab Kaur Alttoa, küsib Margit Kilumets. "Metakreatiiv" rõõmustab Hanno Soansi hiljuti Sirbis ilmunud teadusliku essee üle, ent küsib siiski, miks see ilmus? Saatejuhi rollis Indrek Grigor.
 • Maarin Mürk. Untitled. Tartu Kunstimaja (YouTube), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 26:14 Täpne kuupäev: 11. mai 2018
  Maarin Mürki ettekanne "Untitled" konverentsil "Igavuse esteetika" Tartu Elektriteatris 20.04.2018.
 • DELTA. Kunstivaldkonna õiglaste tasumäärade juhend. Airi Triisberg ja Maarin Ektermann. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 42:56 Täpne kuupäev: 8. veeb 2022
  Autor: Kaisa Ling
  Stuudiokülalised on Airi Triisberg ja Maarin Ektermann. Nende algatatud kunstivaldkonna õiglaste tasumäärade mudeli kujundamise protsessi panustas ligikaudu 70 kunstivaldkonna praktikut kahe aasta jooksul – kunstnikud, tarbekunstnikud, näituse kujundajad, graafilised disainerid, kirjutajad ja kuraatorid, näituste installeerijad ja dokumenteerijaid ning institutsioonide juhid.